Leki bez recepty układ nerwowy

(254)
Pokaż filtry Filtruj

Leki przeciwbólowe

Leki bez recepty na układ nerwowy pozwalają ukoić nieprzyjemne dolegliwości powstałe np. po:

  • urazach, 

  • w przebiegu różnorodnych chorób, np. na tle kostno-stawowym czy mięśniowym, 

  • w stanach związanych ze zmęczeniem.

W aptece znajduje się szeroki wybór preparatów leczniczych z grupy NLPZ o działaniu nie tylko przeciwbólowym, ale też przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym dla dzieci i dorosłych. Wśród nich są np. Ibuprofen Forte DOZ czy też Ibuprom Max Srpint. Leki bez recepty na układ nerwowy przeznaczone są do walki z dolegliwościami różnego pochodzenia i nasilenia. Pomagają one zarówno na dolegliwości takie jak bóle głowy, nerwobóle, bóle zębów i bolesne miesiączki, jak i na objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie.

Mechanizm działania substancji czynnych zawartych w lekach bez recepty z apteki polega na hamowaniu aktywności prostaglandyn, czyli enzymów biorących udział w rozwoju stanu zapalnego i pośredniczących w przekazywaniu sygnałów bólowych z zakończeń nerwowych do mózgu. W zależności od rodzaju substancji czynnej tempo i kierunek działania leków bez recepty różnią się między sobą. Przykładowo Pyralgina zalecana jest na ból o dużym nasileniu i gorączkę, z kolei Opokan na dolegliwości stawowe. Apteka posiada bogaty asortyment leków także dla dzieci, w tym Nurofen Forte, Apap Forte czy też Pedicetamol.

Leki uspokajające i na rzucenie palenia

W kategorii preparatów z apteki określanej jako leki bez recepty na układ nerwowy znajdują się także substancje o działaniu uspokajającym i łagodzącym objawy głodu nikotynowego. Leki uspokajające bez recepty pozwalają się odprężyć i odzyskać wewnętrzny spokój, zmniejszyć napięcie emocjonalne. Sprawdzają się w wielu sytuacjach wzbudzających silne pobudzenie, agresję, niepokój czy strach i lęk.

Ze względu na to, że ich skład tworzą najczęściej kompozycje naturalnych składników roślinnych, leki na układ nerwowy z apteki nie uzależniają i nie powodują efektów ubocznych. Leki takie jak Melatonina LEK-AM, Labofarm czy Valused pomagają się wyciszyć, wspierają sprawność umysłową i pozwalają utrzymać równowagę wewnętrzną. Sprawdzają się one również w leczeniu trudności w zasypianiu związanych np. ze zmianą stref czasowych.

W aptece znajdują się też leki uspokajające dla podróżnych, takie jak Aviomarin, które łagodzą nie tylko stres, ale także nudności, zawroty głowy i ogólny dyskomfort. Leki bez recepty na układ nerwowy są też cenną pomocą w walce z nałogiem palenia. Preparaty takie jak NiQutin, Nicorette czy Recigar łagodzą objawy odstawienia nikotyny i pozwalają wyjść z nałogu w bezpieczny i spokojny sposób.

Witaminy i minerały na układ nerwowy

W asortymencie leków bez recepty na układ nerwowy znajdują się też witaminy i minerały, których suplementacja pozwala na zachowanie optymalnego zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej. Apteka posiada suplementy zawierające m.in.:

Wspierają one utrzymanie stabilności emocjonalnej, wspierają przewodnictwo nerwowe, a także korzystnie wpływają na pamięć. Dostępne są ponadto leki w formie wieloskładnikowych mieszanek witaminowych, jak Vita Buerlecithin. Zawierają one kompleksy najważniejszych dla zdrowia i wydajności układu nerwowego elementów, w tym witaminę A, D i E, a także cynk oraz wyciągi roślinne, m.in. z żeń-szenia, melisy i rumianku.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij