Tabletki do ssania

(6) info
Pokaż filtry Filtruj

Tabletki na rzucenie palenia

Rzucanie palenia wspierane przez środki farmakologiczne może przynieść oczekiwane rezultaty. Warto przy tym pamiętać, że każdy organizm jest inny. Połowę sukcesu stanowią chęci palacza, który musi szczerze chcieć zrezygnować z nałogu. Dopiero gdy sama motywacja nie wystarcza, można sięgnąć po wsparcie. Zalecane jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem.

Wiele osób, które zastanawia się, jak rzucić palenie, sięga po tabletki, również te do ssania. Najbardziej znanym preparatem, w postaci tabletek powlekanych, jest Desmoxan. Jego substancją czynną jest cytyzyna, która ma działanie podobne do nikotyny. Jeśli preferujemy tabletki do ssania, równie popularną marką jest Nicorette. Te tabletki na rzucenie palenia zawierają nikotynę, dzięki czemu pozwalają zmniejszyć głód nikotynowy. W aptece można dostać również inne preparaty: Tabex i Recigar. W nich również obecna jest cytyzyna.

Jak działają tabletki na rzucenie palenia?

Tabletki na rzucenie palenia z apteki, w których obecna jest cytyzyna, mają za zadanie “oszukać” organizm, jeśli chodzi o przyjęcie nikotyny. Po zażyciu preparatu dochodzi do pobudzenia układu nerwowego, zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi i wyrzutu adrenaliny. Znikają także objawy, które pojawiają się na skutek głodu nikotynowego. Cytyzyna jest zdrowsza od papierosa, ponieważ przy jej używaniu nie powstaje dym zawierający szkodliwe substancje. Pozwala także na kontrolowanie dawki i stopniowe jej zmniejszanie, aż do całkowitego pozbycia się nałogu.

Z kolei tabletki Nicorette faktycznie dostarczają organizmowi dawkę nikotyny. Jest ona mniejsza, niż w papierosie, ale wystarcza, aby zaspokoić głód nikotynowy. Dzięki temu osoba, która stara się rzucić palenie, może kontrolować ilość tej substancji i sukcesywnie ją zmniejszać.

Inne sposoby na rzucenie palenia

W aptece dostępne są nie tylko tabletki do ssania na rzucenie palenia. Jest cała gama innych preparatów, które skutecznie wspierają walkę z nałogiem. Mogą to być:

Rodzaj preparatu wspierającego rzucenie palenia należy dostosować do swoich indywidualnych preferencji oraz wygody. Można także zamiennie stosować kilka z nich.

Dawkowanie tabletek na rzucenie palenia

Zarówno tabletki, jak i pastylki na rzucenie palenia z apteki, muszą być stosowane ściśle z zaleceniami producenta preparatu. Schemat przyjmowania zakłada systematyczne zmniejszanie dawki. Warto pamiętać, że walka z nałogiem jest procesem, który może trwać nawet kilka tygodni. Nie można przekraczać rekomendowanej liczby tabletek oraz trzeba przestrzegać przerw między kolejnymi dawkami. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych konieczne jest przerwanie kuracji i skonsultowanie się z lekarzem.

Regeneracja organizmu po rzuceniu palenia

Regeneracja organizmu po rzuceniu palenia może zająć chwilę. Ciało musi przyzwyczaić się do nowych warunków. Na początku zwykle pojawiają się nieprzyjemne objawy, jednak z czasem dolegliwości ustępują, a samopoczucie znacznie się poprawia. W aptece można kupić preparaty, które wspierają regenerację. Na zęby palacza dobrze sprawdzi się pasta wybielająca Biała Perła. Natomiast poprawę stanu skóry zapewnią odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla kobiet i mężczyzn.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij