Aerozole do jamy ustnej – przeciwbólowe i przeciwzapalne

Aerozole pomagają w leczeniu typowych przeziębień, które często skutkują stanem zapalnym jamy ustnej. Septogard, 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml zmniejsza obrzęk gardła i nie tylko. Lek ten z powodzeniem może być stosowany również przy owrzodzeniach jamy ustnej oraz bólu zęba.

Innym przykładem przeciwzapalnego aerozolu do jamy ustnej, który może pomóc szczególnie przy ostrych stanach zapalnych gardła, jest Uniben, 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml. Zawarty w leku chlorowodorek benzydaminy działa dodatkowo znieczulająco i odkażająco. Na uwagę zasługuje też Hascosept, 1,5 mg/g, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 g, który oprócz działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego ma dodatkowe właściwości. Zawarta w tym leku substancja czynna zabija wirusy, bakterie i grzyby.

Aerozole do jamy ustnej odpowiednie dla dzieci

Choroba dziecka zawsze wiąże się z dużymi emocjami jego rodziców. W tym trudnym dla całej rodziny momencie warto wiedzieć, który z aerozoli do jamy ustnej pomoże dziecku. Okazuje się bowiem, że wiele z tego typu medykamentów ma ścisłe ograniczenia wiekowe. 

Aerozolem do jamy ustnej, który może być stosowany przez dzieci powyżej 2,5 roku życia, jest np. Uniben silver, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml. Medykament wspomaga leczenie zapalenia błony śluzowej gardła lub jamy ustnej. Pomaga ponadto w stanach zapalnych dziąseł i po zabiegach dentystycznych oraz po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych. Innym aerozolem jest Gardimax medica lemon spray, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml. Lek ten stosuje się, aby złagodzić ból wywołany stanem zapalnym gardła.

W czasie gojenia się śluzówki gardła oraz dla przywrócenia równowagi mikrobiologicznej w górnych drogach oddechowych u dzieci powyżej 3. roku życia najlepiej sprawdzi się Lactoangin, spray do jamy ustnej i gardła, 30 g. Aerozol ten zapobiega również próchnicy oraz tworzeniu się płytki nazębnej i stanów zapalnych dziąseł. Dodatkowo niweluje problem nieprzyjemnego oddechu.

Z kolei Oraseptan, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml stosuje się przy leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, zapaleniu dziąseł, zakażeniach oraz przy owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej (np. aftach i pleśniawkach), wywołanych np. przez aparaty ortodontyczne czy protezy dentystyczne. Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Aerozole do jamy ustnej dla palaczy

Palenie jest śmiertelnie groźnym nałogiem. W ofercie apteki znajdują się zarówno preparaty, które pomagają poradzić sobie z uzależnieniem, jak i aerozole, które umożliwiają niwelowanie nieprzyjemnego oddechu wywołanego przez papierosy. Takie środki to Nicorette Cool Berry, 13,6 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 150 dawek oraz Fresh Breath, odświeżacz do ust, spearmint (FBSP), 1 szt.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij