Krople do oczu

(126) info
Pokaż filtry Filtruj

Kiedy stosować krople do oczu?

Krople do oczu można stosować zawsze, gdy dojdzie do:

  • podrażnienia gałki ocznej,

  • nadmiernego jej przesuszenia,

  • przemęczenia narządu wzroku.

Z preparatów mogą korzystać również te osoby, które zdecydowały się na korektę wzroku przy pomocy soczewek kontaktowych. W takiej sytuacji zapobiegają one dyskomfortowi związanemu z nadmierną utratą nawilżenia.

Nawilżające krople do oczu

Na rynku można znaleźć nawilżające krople do oczu (np. Lacrimal, krople do oczu nawilżające, 2×5 ml). Obecne w nich substancje działają podobnie do naturalnych łez. Dzięki temu zapewniają odpowiednie nawilżenie gałki ocznej oraz zapobiegają nadmiernej utracie wody. Dodatkowo chronią rogówkę i spojówkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Krople do oczu mogą również zapewniać intensywne nawilżenie (np. DOZ PRODUCT Oviso, krople do oczu, intensywnie nawilżające, 10 ml). Najczęściej ich głównym składnikiem jest hialuronian sodu. Tego rodzaju preparaty powinny stosować osoby z wrażliwymi, suchymi, zmęczonymi oraz podrażnionymi oczami. Dodatkowo zapewniają one optymalne nawilżenie. Łagodzą też nieprzyjemne dolegliwości spowodowane długotrwałą pracą przy komputerze lub przebywaniem w suchych pomieszczeniach. Krople z powodzeniem mogą stosować osoby, które noszą soczewki kontaktowe przez wiele godzin.

Krople do oczu łagodzące podrażnienia

Odpowiednie preparaty znajdą dla siebie również te osoby, które zmagają się z podrażnieniami w obrębie gałki ocznej, np. Hylo-Dual, nawilżające krople do oczu z ektoiną, 10 ml. Preparat łagodzi nieprzyjemne dolegliwości, szczególnie te spowodowane alergią lub stanem zapalnym. W jego składzie jest ektoina, która tworzy naturalną barierę ochronną i kwas hialuronowy zapewniający właściwe nawilżenie.

Krople do oczu ze świetlikiem

Chętnie wybierane są także krople do oczu ze świetlikiem, np. Zuma świetlik plus, łagodzące krople do oczu, 10 ml. Zawarte są w nim wyciągi:

  • z rumianku,

  • ze świetlika,

  • z bławatka,

  • z oczaru wirginijskiego.

Dzięki tym składnikom oczy są odpowiednio nawilżone i chronione przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Mogą być stosowane przez osoby, które noszą soczewki kontaktowe.

Krople do oczu dla cukrzyków

Na rynku dostępne są także specjalne krople do oczu przeznaczone dla osób, które zmagają się z okulistycznymi powikłaniami cukrzycy. Retinacit Omk2, sterylny roztwór do oczu, 10 ml jest zalecany w początkowym stadium retinopatii cukrzycowej. Dzięki obecnym w nim składnikom wspierane są procesy regeneracyjne narządu wzroku oraz wzrost komórek nabłonka rogówki. Oko jest odpowiednio nawilżone oraz chronione przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij