Testy ciążowe i diagnostyczne

(108)
Pokaż filtry Filtruj
z 6

Oferta testów

Bez odpowiednich testów nierzadko nie ma możliwości jednoznacznego określenia, co odpowiada za odczuwane objawy. Określone rodzaje umożliwiają podjęcie słusznej antybiotykoterapii. Sprawdź, jakie typy testów możliwe są do nabycia. Wiele spośród nich jest powszechnie stosowane przez profesjonalistów.

W aptece internetowej oferowane są różnego rodzaju testy. Wśród nich wymienić można dwie główne kategorie. Mianowicie:

  • testy ciążowe,

  • testy owulacyjne, na płodność męską,

  • testy menopauzalne,

  • testy diagnostyczne,

  • testy na obecność alkoholu i narkotyków.

Dostępne są testy znanych medycznych marek, jak m.in. DOZ Product, Alphamed, Clearblue, Domowe Laboratorium, Viva Check.

Testy dla kobiet

Szeroką grupą testów są te dedykowane kobietom. Wśród nich wyróżnia się testy ciążowe płytkowe i strumieniowe. W tych pierwszych pipetą nakrapia się określoną ilość moczu w okienko na płytce. W testach strumieniowych w strumieniu moczu zanurza się końcówkę absorbującą. W testach ciążowych ocenia się obecność gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Bez względu na rodzaj czułość testów ciążowych jest wysoka. Innym rodzajem kobiecych testów są te przeznaczone do oceny wejścia w okres perimenopauzalny. W tym celu określa się poziom hormonu FSH w próbce moczu. Są testy, które określają poziom pH pochwy i szacują możliwości wystąpienia infekcji oraz testy do samokontroli wycieku wód płodowych. Pomagają w potwierdzeniu przerwania worka płodowego, zidentyfikowaniu przerwania błon płodowych lub zapobiec przedwczesnemu porodowi.

Test na krew utajoną, H. Pylori, celiakię

Test na krew utajoną w kale ma charakter kasetkowy. Służy do diagnostyki różnych chorób przewodu pokarmowego. Zaleca się go wykonać w przypadku występowania bólu żołądka, uczucia ciężkości, nagłego spadku masy ciała, czy profilaktycznie u osób z obciążonym wywiadem w kierunku raka jelita grubego. Z układem pokarmowym związany jest też test na zakażenie H. Pylori. Jego wykonanie zalecane jest osobom cierpiącym z powodu choroby wrzodowej, wzdęć, niestrawności, zgagi. Z kolei testy na celiakię pozwalają stwierdzić czy organizm źle reaguje na gluten. Wykrywają we krwi przeciwciała IgA skierowane przeciwko transglutaminazie tkankowej, produkowanej przy nietolerancji glutenu.

Test na zakażenia bakteryjne

Popularne są testy diagnostyczne służące do wykrywania anginy bakteryjnej. Pozwalają jednoznacznie stwierdzić czy za infekcję gardła odpowiada paciorkowiec, czy inne patogeny, które nie wymagają leczenia antybiotykami. W ofercie są testy do wykrywania przeciwciał przeciwko Treponema pallidum, czyli bakterii odpowiedzialnej za kiłę. Badanie rozpoznaje świeżą infekcję syfilis, jak i przewlekłe zakażenie. Spotykane są też testy do wczesnego wykrywania boreliozy.

Testy na płodność

Testy na płodność są dla kobiet i mężczyzn. Te dla Pań to testy owulacyjne. Służą do określenia dni płodnych, w celu wskazania najbardziej prawdopodobnego dnia do poczęcia dziecka. Opierają się na poziomie hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Dla Panów są testy jakości nasienia. Pozwalają ocenić ilość plemników w nasieniu, które są zdolne do prawidłowego poruszania.

Jakie testy można jeszcze spotkać?

W ofercie apteki internetowej dostępnych jest też wiele innych testów, w tym do m.in.:

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij