Higiena

(1065) info
Pokaż filtry Filtruj

Higiena jamy ustnej i higiena uszu

Właściwa higiena jamy ustnej pozwala zapobiegać groźnym chorobom i powikłaniom po zabiegach dentystycznych. Powinna być również podstawowym zabiegiem w codziennej pielęgnacji. Konsekwencją zaniedbań może być m.in. zapalenie dziąseł, afty, pleśniawki i inne zmiany błony śluzowej oraz skóry. Właściwa higiena jamy ustnej wymaga użycia odpowiedniej pasty do zębów, szczoteczki do zębów (elektrycznej, manualnej lub sonicznej), a także płynu do płukania jamy ustnej. Wśród akcesoriów do higieny jamy ustnej znajdują się także nici dentystyczne, a także czyściki i irygatory.

Higiena jamy ustnej jest również ważna u osób posiadających protezy. Preparaty do protez wpływają zarówno na higienę, jak i komfort użytkowania. Warto zaopatrzyć się w krem do protez oraz tabletki do czyszczenia protez.

Ból dziąseł i szczęki nie musi być ponadto związany z problemami dotyczącymi zębów, ale ze złą higieną uszu. Właściwa higiena uszu to przede wszystkim preparaty w sprayu do uszu o działaniu rozrzedzającym woskowinę.

Higiena intymna

W kategorii higiena intymna znajdują się płyny do higieny intymnej, chusteczki, ale też wszelkiego rodzaju produkty poprawiające komfort w czasie menstruacji, m.in. podpaski, wkładki do higieny intymnej, tampony, a także kubeczki menstruacyjne. Miejsca intymne, pozbawione właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, narażone są na zamiany chorobowe, jak bolesne afty, stany zapalne, a nawet choroby bakteryjne czy grzybicze.

Higiena twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy to także pierwszy krok do piękna. Aby cieszyć się młodym, promiennym i zdrowym wyglądem, należy regularnie wykonywać oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie skóry twarzy. W tym celu warto sięgać po produkty przeznaczone do posiadanego typu cery. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą nasilać suchość czy produkcję sebum. Poza tym do demakijażu dobrze jest używać płynu micelarnego lub olejów, które usuwają zabrudzenia i pozostawiają naturalne pH skóry. Preparaty tego typu dostępne są również w naszej ofercie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij