Higiena jamy ustnej

(288) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak przedstawia się oferta środków do higieny jamy ustnej?

Higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie na stan zębów i dziąseł, choć nie tylko. Patologie rozwijające się w tym obszarze nie pozostają obojętne na ogólny stan zdrowia. Mogą obniżyć odporność, sprzyjają chorobom układu krążenia i oddechowego. Sprawdź, jakich produktów używać do higieny jamy ustnej.

W ofercie zapoznać się można z mnóstwem produktów dedykowanych do higieny jamy ustnej. Wśród nich znajdują się:

Wybierać można spośród produktów do higieny jamy ustnej wielu cenionych na rynku medycznym marek, w tym m.in. GeloVox, Isla, Dezaftan, Curaprox, Fomucal, Gum Ortho, Halitomin.

Pasty i szczoteczki do zębów

Bez wątpienia jedną z bardziej rozbudowanych kategorii produktów do higieny jamy ustnej są pasty i szczoteczki do zębów. Oba te produkty oferowane są w mnóstwie odsłon. Wśród past do zębów spotkać można m.in. czarne pasty z węglem, pasty do ochrony dziąseł, przeciw próchnicy czy paradontozie, pasty dla najmłodszych, wybielające pasty do zębów, w tym nawet specjalne dla palaczy. Sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się środki wybarwiające miejsca niedokładnie oczyszczone. Ogromny jest też wybór szczoteczek do zębów. W ofercie są klasyczne szczoteczki o różnej twardości włosia, przeznaczone do czyszczenia pierwszych ząbków, dla osób z problemem wrażliwych dziąseł. Oferta obejmuje też szczoteczki elektryczne i szczoteczki soniczne.

Środki wybielające i produkty na nieświeży oddech,

Osobom, które pragną zachwycać śnieżnobiałym uśmiechem, dedykowana jest grupa środków wybielających. Wśród nich wymienia się m.in. specjalne pasty, proszki, żele czy nakładki, np. Biała Perła System 10 dni 3-fazowa formuła. Dość krępującym problemem jest nieświeży oddech. Na szczęście dzięki oferowanym produktom, można zwalczyć tę przykrą dolegliwość. Produkty na nieświeży oddech to płyny, pasty, olejki, tabletki do ssania.

Płyny do płukania, czyściki i irygatory

Higiena jamy ustnej powinna wiązać się ze stosowaniem płynu do płukania. Produkty te wspierają usuwanie szkodliwych bakterii, ograniczają powstawanie płytki nazębnej czy stanu zapalnego dziąseł. Wspomagają utrzymanie naturalnej równowagi flory w jamie ustnej i profilaktykę próchnicy. Płyny do płukania jamy ustnej dostępne są w różnych pojemnościach i smakach, np. miętowy, ziołowy, aloesowy, drzewo herbaciane.

Aby dobrze oczyścić jamę ustną, wskazane jest stosowanie dodatkowych akcesoriów, jak np.:

Preparaty do protez i aparatów ortodontycznych

Szczególną kategorią produktów są te przeznaczone do protez i aparatów ortodontycznych. W przypadku tych pierwszych będą to m.in.: żele stomatologiczne o działaniu regenerującym i kojącym, kremy do mocowania protez czy tabletki do ich czyszczenia. W przypadku tych drugich wymienia się m.in.:

  • specjalne szczoteczki do mycia aparatów,

  • szczoteczki do zębów, jak jednopęczkowa szczoteczka, pozwalająca dokładnie wyczyścić zęby do linii dziąseł,

  • wosk ortodontyczny, który zapobiega uczuciu dyskomfortu, przeciwdziała podrażnieniom policzków i dziąseł na skutek ekspozycji na ostre elementy aparatu

  • nić dentystyczna do implantów i aparatów ortodontycznych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij