Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

(499) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Termometr, ciśnieniomierz i stetoskop - podstawowy sprzęt medyczny

Podstawowy sprzęt medyczny wykorzystywany jest do codziennej diagnostyki i profilaktyki, o którą można zadbać w warunkach domowych. To przede wszystkim ciśnieniomierze i akcesoria do nich - zarówno ciśnieniomierze naramienne jak i nadgarstkowe, m.in. od takich producentów, jak: ciśnieniomierze A&D Company czy ciśnieniomierze Rossmax. Najprostsze w obsłudze są urządzenia automatyczne, które po założeniu dokonują pomiarów bez konieczności kalibracji ze strony użytkownika. W tej samej kategorii produktów można znaleźć stetoskop, służący do osłuchiwania klatki piersiowej, serca i jamy brzusznej, często także stanowiący element ciśnieniomierza. W ofercie  dostępny jest tradycyjny stetoskop płaski Pikdare, którego można użyć razem z ciśnieniomierzem.

Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który powinien znaleźć się w każdej domowej i samochodowej aptecze, to również termometr. Poza wersjami klasycznymi, m.in. termometr Diagnosis S.A udostępnia też termometry bezdotykowe na podczerwień, które można znaleźć w kategorii sprzęt medyczny dla dzieci. To wygodne rozwiązanie, pozwalające na bezstresowe i szybkie mierzenie temperatury maluchowi.

Dla diabetyków, w tej kategorii produktów, znajdują się strzykawki insulinowe, m.in. Insumed do codziennego stosowania oraz strzykawki jednorazowe, np. do odmierzania właściwych ilości preparatu czy iniekcji, zleconych przez specjalistę, które można wykonać w warunkach domowych.

W warunkach zwiększonego ryzyka zachorowania, przy zabiegach higieniczno–pielęgnacyjnych koniecznością są rękawiczki jednorazowe czy maseczki medyczne. Warto mieć komplet zarówno w domu, jak i w samochodzie. W kategorii sprzęt medyczny mieszczą się także wszelkiego rodzaju testy, m.in. testy ciążowe i diagnostyczne, a także wkładki korygujące czy wagi.

Stabilizatory i ortezy, czyli sprzęt rehabilitacyjny, który poprawia funkcjonowanie

Sprzęt rehabilitacyjny umożliwia odzyskanie i rozwijanie sprawności motorycznej ogólnej i miejscowej osoby chorej, przy jej aktywnym uczestnictwie. Zaopatrzenie tego typu pozwala nie tylko na usprawnienie fizyczne, ale też zwiększenie poczucia samodzielności i niezależności, co z kolei sprzyja poprawie kondycji psychicznej i bardziej motywuje do walki z ograniczeniami i trudnościami związanymi z chorobą. 

Akcesoria do rehabilitacji to przede wszystkim kule łokciowe czy kule pachowe z możliwością regulacji (można je dopasować do wzrostu korzystającej z nich osoby), ale też basen sanitarny (konieczny osobom, które nie mogą się samodzielnie poruszać) czy akcesoria, wpływające na przyspieszenie procesu rehabilitacji, np. pas gorczycowy (m.in. uniwersalny lub na bark). 

Stabilizatory, usztywniacze i ortezy to sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który jest niezbędny w procesie powrotu do zdrowia po kontuzji, zwłaszcza w obrębie aparatu ruchu. W ofercie sprawdzonych producentów dostępne są zarówno opaski elastyczne, jak i stabilizatory na poszczególne stawy, temblaki czy ortezy, konieczne po zabiegach chirurgicznych. Dobrej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny nie tylko umożliwi wykonywanie codziennych czynności, ale też przyspiesza proces powrotu do zdrowia, zwłaszcza powrót do pełnej aktywności osób, które zawodowo lub amatorsko uprawiają sport.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij