Ciśnieniomierze i akcesoria

(119) info
Pokaż filtry Filtruj

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Nadciśnienie i kłopoty z pracą serca nie stanowią tylko domeny seniorów. Coraz częściej stany tego typu rozwijają się w wyniku nieprawidłowego trybu życia bez względu na wiek. Zwiększone ciśnienie tętnicze to problem cywilizacyjny, dlatego ważne jest, aby aparat do mierzenia ciśnienia znajdował się w każdej domowej apteczce. Ciśnieniomierz pozwala monitorować podstawowe funkcje życiowe. Wykorzystywany jest do codziennej diagnostyki i profilaktyki chorób serca.

W ofercie apteki znajduje się duży wybór różnorodnych modeli do wykonania pomiaru z nadgarstka, np. Novama White W, TMA-SLIM, czy też TMA-200 (B). Ciśnieniomierz elektroniczny pracuje w oparciu o technologię oscylometryczną, która pozwala na wykrywanie ruchu przepływu krwi w tętnicach i analizowanie jej zachowania. Taka metoda eliminuje potrzebę korzystania ze stetoskopu, dzięki czemu badanie można przeprowadzić samodzielnie w szybki i komfortowy sposób. Rękaw ciśnieniomierza napełnia się powietrzem automatycznie po wciśnięciu odpowiedniego na panelu sterowania przycisku, a po kilku sekundach użytkownik może odczytać wynik pomiaru na ekranie urządzenia. Aparaty dostępne w asortymencie informują o nieregularnej pracy serca, pokazują datę i czas pomiaru, a także powiadamiają użytkownika o niskim poziomie baterii. Mierzą przede wszystkim ciśnienie skurczowe i rozkurczowe oraz tętno, a dodatkowo mają funkcję archiwizacji wyników.

Ciśnieniomierz naramienny

W kategorii produktów ciśnieniomierze i akcesoria znajdują się także aparaty do mierzenia ciśnienia naramienne od znanych producentów takich jak DOZ Product, Microfile czy też Omron. To urządzenia zaawansowane technologicznie, ale jednocześnie proste w obsłudze. Posiadają wiele praktycznych rozwiązań pozwalających dokładnie monitorować wiele funkcji życiowych poza ciśnieniem tętniczym. Niektóre modele to też jednocześnie urządzenia do mierzenia saturacji, czyli stopnia natlenienia organizmu. 

Wiele dostępnych ciśnieniomierzy automatycznie po założeniu dokonują pomiarów bez konieczności kalibracji ze strony użytkownika. Wystarczy założyć i dopasować dobrze mankiet do ciśnieniomierza. Mogą mieć postać uformowanego rękawa 360°, w którym strefa pomiaru znajduje się na całej długości, co przyczynia się do zminimalizowania ryzyka błędu i ułatwia zakładanie. Niektóre modele posiadają mankiet otwarty z regulowanym klipsem. W ofercie apteki znajduje się też ciśnieniomierz dla dzieci od 12. roku życia.

Ciśnieniomierz z apteki

Ciśnieniomierz do domowego użytku to proste w obsłudze urządzenie, które pozwala na samodzielne przeprowadzenie badania i monitorowanie stanu zdrowia. Dzięki funkcji zapamiętywania wyników pozwala ono przechowywać w bezpiecznych warunkach nawet kilkadziesiąt ostatnich wyników z datą i godziną. To szczególnie ważne właściwości dla użytkowników zmagających się z przewlekłymi chorobami natury kardiologicznej. Aparaty pomiarowe z apteki nie wymagają od użytkownika specjalnych umiejętności manualnych i doświadczenia w obsłudze urządzeń elektronicznych czy sprawności osłuchowej. Wyniki wyświetlane są w sposób czytelny i wyraźny na monitorach urządzeń. Wiele z modeli ma podświetlenie led co pozwala pracę nawet nocą bez zapalonych świateł. Szeroki wybór ciśnieniomierzy umożliwia dopasowanie odpowiedniego modelu do swoich potrzeb.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij