Glukometry i akcesoria dla diabetyków

(42)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Glukometry

Glukometr to narzędzie medyczne, które służy do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Specjalna konstrukcja aparatu pozwala na bieżący odczyt wyników, a także ich archiwizowanie. Glukomierze z apteki różnią się przede wszystkim funkcjami, takimi jak możliwość i ilość zapamiętania wyników, alarm o nieprawidłowym poziomie glukozy, data i godzina. Wśród asortymentu są także wieloelementowe zestawy gotowe do użycia zawierające glukometr, nakłuwacz, bębenek z lancami oraz paski do badania cukru. Tak wyposażony jest np. Accu-Chek Active. Niektóre rodzaje glukometrów z apteki pomagają śledzić poziomy glikemii, obliczać dawki insuliny, archiwizować nawet kilkaset ostatnich wyników oraz łączyć się bezprzewodowo dzięki technologii Bluetooth ze specjalną aplikacją na smartfon lub tablet, która dodatkowo monitoruje postęp choroby i pomaga kontrolować dawki spożywanych węglowodanów. Tak zaawansowany jest np. Accu-Chek Instant. W ofercie znajdują się też gleukometry bezinwazyjne. Cena każdego glukometru w aptece uzależniona jest od wyposażenia technologicznego każdego modelu i zestawu do badania.

Akcesoria dla diabetyków

Wśród akcesoriów z apteki dostępne są m.in. strzykawki insulinowe o poj. 1 mm po 10 szt. w opakowaniu. Dzięki czytelnej podziałce można sprawnie i odpowiednio odmierzyć dawkę leku. Dostępny jest również jednorazowy automatyczny wstrzykiwacz insuliny z igłami o różnych rozmiarach marki Gensupen 2. Urządzenie tego typu stworzone zostało z myślą o podawaniu insuliny w zakresie 1 – 60 jednostek. To wygodny w użyciu i trwale wykonany produkt wykonujący zabieg bez czynnego udziału użytkownika. Zakończenie wstrzykiwania leku sygnalizowane jest pojawieniem się zielonej lampki. Sprzęt można stosować z igłami w rozmiarach 4, 5, 6, 8 oraz 12. Bezcennym dodatkiem dla każdego diabetyka jest opaska silikonowa w uniwersalnym rozmiarze z napisem „Jestem diabetykiem” w języku polskim i angielskim, która stanowi istotną wskazówkę podczas udzielania jej właścicielowi pierwszej pomocy przedmedycznej w razie konieczności.

Igły do gleukometru

Igły do gleukometru z apteki to wyroby medyczne służące do pobierania krwi włośniczkowej. Nakłuwają one opuszek palca w celu uzyskania małych próbek krwi. Mogą być one formą dwusiecznego ostrza przypominającego skalpel bądź tradycyjnej igły. Lancety do glukomierzy to przybory jednorazowego użytku o średnicy ok. 0,3 mm. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na bezbolesną ingerencję w skórę. Accu-Chek FastClix zawiera 34 bębenki z 204 igłami, przy czym każdy z nich mieści 6 lancetów. Optilets z kolei oferuje 100 szt. Oba produkty przeznaczone są wyłącznie do stosowania z nakłuwaczem tych samych marek. W ofercie akcesoriów z apteki dla diabetyków znajdują się także igły do glukometrów kompatybilne z większością powszechnie stosowanych i dostępnych na rynku penów insulinowych. PIC Insupen Original, igły do penów insulinowych, 32Gx6mm, 100 szt., zawiera 100 szt. igieł o średnicy 31G (0,25 mm) i długości 5 mm. Produkt przeznaczony jest do podawania insuliny oraz hormonu wzrostu w formie iniekcji. Dzięki specjalnym emaliom, kryjącym powierzchnię igieł, zabiegi przebiegają gładko i komfortowo. Oferta nakłuwaczy i lancetów jest szeroka. Wśród niej można znaleźć też urządzenia z kontrolą ruchu ostrzy i regulacją głębokości nakłucia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij