Glukometry i akcesoria dla diabetyków

(82) info
Pokaż filtry Filtruj

Glukometry i akcesoria

Choć cukrzyca, niezależnie od typu, jest wyjątkowo obciążającą przewlekłą chorobą, to codzienne funkcjonowanie chorych zmagających się z nią ulega stałej poprawie. Dzieje się tak poprzez coraz lepsze metody leczenia i kontroli objawów, a także dzięki zaawansowanym technologicznie akcesoriom i preparatom pozwalającym na szybką kontrolę stężenia glukozy i natychmiastową podaż niezbędnego leku. Oferowane przez producentów propozycje suplementów i urządzeń dedykowanych diabetykom są łatwo dostępne i mają wyjątkowo korzystne ceny. Pozwala to na dobranie właściwych produktów dla każdego chorego i jego potrzeb. 

Glukometry i akcesoria – czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to pojęcie parasol, pod którym rozumie się szereg zaburzeń metabolicznych objawiających się na różnych etapach życia człowieka. Osią chorób z tego kręgu jest zaburzone przetwarzanie glukozy, co, przy braku leczenia, skutkuje poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Cukrzyca może wystąpić w wieku młodzieńczym, dorosłym, a także podczas ciąży u kobiet. 

Leczenie cukrzycy odbywa się zarówno przez zażywanie leków doustnych, jak i stosowanie podawanej podskórnie insuliny. Pacjenci insulinozależni zatem powinni być zawsze wyposażeni w odpowiednie nakłuwacze oraz strzykawki insulinowe. Każdy chory powinien mierzyć poziom glukozy we krwi obwodowej, a do tego niezbędne jest zastosowanie glukometru wraz z dedykowanymi paskami. Warto pamiętać jednak, że przed tego rodzaju zabiegiem należy zdezynfekować skórę. 

Glukometry i akcesoria – preparaty farmakologiczne dedykowane diabetykom

Cukrzycy powinni zwracać szczególną uwagę na skład jakościowy stosowanych przez nich produktów żywnościowych oraz farmakologicznych, gdyż zawartość węglowodanów może niekorzystnie odbić się na ich zdrowiu. Ze względu na tego rodzaju ograniczenie, producenci suplementów oraz leków opracowali specjalnie skomponowane preparaty dedykowane diabetykom. Witaminy dla diabetyków to suplementy i leki, które bezpiecznie można przyjmować podczas leczenia, bez obawy o podwyższenie poziomu glukozy we krwi. Ich formuły pozbawione są cukrów, dzięki czemu preparaty stanowią bezpieczną alternatywę dla klasycznych suplementów diety. 

Diabetycy nie muszą rezygnować ze wspierania swojego zdrowia za pomocą preparatów syntetycznych i ziołowych. Aby spełnić ich oczekiwania i redukować ryzyko występowania hiperglikemii, producenci opracowali wiele specyfików pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne do stosowania w trakcie cukrzycy. Wśród nich wyróżnia się zarówno herbatki ziołowe, jak i kapsułki i pastylki o naturalnym składzie. Szczególnie korzystną rośliną leczniczą dla diabetyków jest morwa biała – jej liście zawierają substancje chemiczne spowalniające wchłanianie węglowodanów po posiłku. Morwa czarna natomiast dba o właściwe stężenie poziomu glukozy we krwi. 

Diabetycy powinni zawsze pamiętać o ryzyku wystąpienia hipoglikemii – zagrażającego życiu stanu znacznego obniżenia glukozy. W przypadku pojawienia się pierwszych objawów niskiego stężenia glukozy, konieczna jest szybka reakcja. Aby zapobiec rozwojowi hipoglikemii, należy spożyć produkt o wysokiej zawartości cukru, na przykład pastylek do ssania, których poręczna forma sprawia, że są łatwym do transportowania źródłem glukozy. 

Glukometry i akcesoria – nakłuwacze i paski

Konieczność monitorowania swojego poziomu glukozy we krwi sprawia, że diabetycy są zobowiązani do wykonywania regularnych pomiarów w domowym zaciszu. Producenci wyrobów medycznych opracowali dedykowane urządzenia mierzące glikemię – glukometry. Do właściwego pomiaru należy wykonać niewielkie nakłucie skóry palca, do czego niezbędne jest posiadanie dedykowanego nakłuwacza, który pozwoli praktycznie bezboleśnie pobrać niewielką ilość krwi. Materiał nakłada się na pasek wkładany do glukometru,  a po chwili odczytuje wynik.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij