Inhalatory

(76) info
Pokaż filtry Filtruj

Inhalatory i akcesoria - rodzaje

Inhalatory i akcesoria do nich to przede wszystkim produktu takich marek jak: PiC Solution, Omron czy TM-NEB PRO.

Dostępne inhalatory dla dorosłych różnią się, jeśli chodzi o rodzaj.

Inhalatory dla dzieci

W ofercie producentów osobną kategorię produktów stanowią dedykowane inhalatory dla dzieci. Mimo iż ich konstrukcja jest taka, jak w przypadku urządzeń dla dorosłych, to wyróżniają się bardziej przyjaznym dla najmłodszych wyglądem. Z uwagi na indywidualne upodobania i preferencje dostępne są inhalatory przypominające kształtem różne zwierzęta, m.in.: inhalator Microlife NEB 400 w formie białego niedźwiadka, PiC Mr Carrot – inhalator tłokowy z maską w postaci królika czy PiC Solution Mister 8 – inhalator mikrotłokowy w kształcie ośmiornicy.

Taki sprzęt znacznie usprawni przeprowadzenie inhalacji u dziecka, co z reguły nie jest rzeczą prostą. 

Komora inhalacyjna – co to takiego?

Przy stosowaniu leków wziewnych powszechnie wykorzystuje się inhalatory ciśnieniowe. Najprościej można je opisać jako pojemniki ze skompresowanym lekiem, uwalnianym w postaci gazu po naciśnięciu dozownika. Przy stosowaniu tych inhalatorów konieczne jest skoordynowanie wdechu z czasem uwalniania leku, co znacznie uprości komora inhalacyjna, która pozwala na spokojne przyjęcie leku. Komory mają, w zależności od potrzeb, różne wielkości dołączonych do nich masek. 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij