Inhalatory dla dzieci

(72) info
Pokaż filtry Filtruj

Czym wyróżniają się inhalatory dla dzieci?

Inhalatory to podstawowy element wyposażenia apteczki w domach, w których są dzieci. Inhalacje są  bowiem jednym z najlepszych sposobów na podanie maluchowi leku. Dzięki nim możliwe jest dostosowanie dawki preparatu do potrzeb małego pacjenta, a także zachowanie bezpieczeństwa podczas terapii. 

Mimo że dzieci mogą korzystać z inhalatorów dla dorosłych, urządzenia przeznaczone wyłącznie dla nich są wygodniejsze w użyciu. Przede wszystkim mają przyjazny kształt (np. Inhalator tłokowy piesek, Rossmax NI60, 1 szt.) i są kolorowe. Dzięki temu zmniejsza się strach malucha przed zabiegiem. Ponadto inhalatory dla dzieci zwykle są wyposażone w tłumiki, które zmniejszają ich głośność. Jest to bardzo ważne, bo maluchy mogą obawiać się głośnego urządzenia, a tym samym odczuwać strach i dyskomfort w czasie inhalacji.

Inhalatory mikrotłokowe dla dzieci

Na rynku dostępne są inhalatory mikrotłokowe dla dzieci. Zastosowano w nich jedną z najnowszych technologii, dzięki której możliwe było zmniejszenie rozmiarów urządzenia oraz poziomu generowanej przez nie głośności. Jednocześnie ich wydajność i efektywność nie uległy zmianie. Przy pomocy inhalatora mikrotłokowego dla dzieci można podać każdy rodzaj leku.

Jednym z inhalatorów mikrotłokowych dla dzieci jest PiC Solution Mister 8, inhalator mikrotłokowy, 1 szt. Urządzenie to ma zabawny kształt ośmiornicy. Jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki niewielkim rozmiarom może być również użytkowany w podróży. Ma ponadto schowek na wszystkie niezbędne akcesoria.

Inhalatory tłokowe dla dzieci

Bardzo popularne są inhalatory tłokowe dla dzieci. Mają kompresor, który wtłacza powietrze do urządzenia. Jest ono sprężone, dzięki czemu ma zdolność do rozbicia leku na mniejsze cząsteczki. W ten sposób powstaje aerozol, który dziecko wdycha przez maseczkę.

Inhalatorem tłokowym dla dzieci jest Inhalator Bobo-neb, tłokowy, 1 szt. Ma kształt pomarańczowo-białej rybki, więc dzieci chętnie z niego korzystają. Jest dostosowany do podawania wszystkich rodzajów leków do nebulizacji (zarówno tych stosowanych przy infekcjach dróg oddechowych, jak i schorzeniach przewlekłych).

Komory inhalacyjne z maską

Dla dzieci nadają się także komory inhalacyjne z maską. Są one przeznaczone dla tych maluchów, które muszą przyjmować lek w postaci proszku. Jego wdychanie niekiedy sprawia problemy. Dzięki specjalnemu aplikatorowi zakończonemu maską jest to zdecydowanie prostsze.

Urządzenie takie jak AeroChamber Plus Flow-Vu, komora inhalacyjna z maską dla dzieci, 1 szt. dostarcza do płuc większą liczbę cząsteczek, niż ma to miejsce w czasie zwykłego wdechu. Jednocześnie pozwala uniknąć kumulacji leku w wyższych odcinkach układu oddechowego, co przekłada się na efekty terapii, a jednocześnie zmniejsza ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Akcesoria do inhalatorów dla dzieci

Do inhalatorów dla dzieci można dokupić różnego rodzaju akcesoria. Są to m.in. dodatkowe maski (np. maseczka do inhalatora, dla dzieci, New Constellation, 1 szt.), dzięki którym z jednego urządzenia może korzystać kilka osób, w tym dorośli. Warto pomyśleć także o środku do dezynfekcji, ponieważ utrzymanie inhalatora w czystości jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy służy on całej rodzinie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij