Inhalatory dla dorosłych

(68) info
Pokaż filtry Filtruj

Kompresorowe inhalatory

Inhalator przeznaczony dla dorosłych może być kompresorowy. Mechanizm jego działania nie jest zbyt skomplikowany. Wyposażony jest w sprężarkę powietrza, która wtłacza je do nebulizatora. Dzięki temu substancja lecznicza w formie płynnej jest rozbijana na mniejsze cząsteczki. W efekcie powstaje aerozol, który wraz z oddechem jest wprowadzany do dróg oddechowych. Tego typu inhalatorem dla dorosłych jest Accumed NF100, kompresorowy, 1 szt. Urządzenie jest małe i można je przenosić. Zostało wyposażone w tłumik, dzięki któremu nie generuje hałasu - tym samym zabieg jest przyjemny dla pacjenta. Inhalatory dla dorosłych służą do podawania wszystkich typów leków.

Inhalator jest wyposażony w:

  • urządzenie sprężające powietrze,

  • pojemnik na lek (nebulizator),

  • maskę (a niekiedy cały zestaw masek),

  • przewód powietrza,

  • filtr powietrza.

Można do niego kupić także dodatkowe akcesoria, np. ustnik, który nieco ułatwia inhalację.

Tłokowe inhalatory

Tłokowe inhalatory dla dorosłych działają tak samo, jak te z kompresorem. Wysokiej jakości modelem jest Inhalator Bronchiol. Urządzenie służy do podawania wszystkich substancji leczniczych wskazanych przy chorobach dróg oddechowych. Dobrze radzi sobie także z solą fizjologiczną (np. BabyCap, ampułki soli fizjologicznej, 5 ml x 10 ampułek), która pomaga nawilżyć błony śluzowe. Inhalator jest wyposażony w filtry. Dzięki nim pacjent wdycha przez maskę lub ustnik tylko czyste powietrze, pozbawione zanieczyszczeń.

Membranowe inhalatory dla dorosłych

Dla dorosłych dostępne są także inhalatory membranowe (MESH). Są to jedne z najnowocześniejszych urządzeń do inhalacji. Wyposażone są w membranę, która wibruje i rozbija lek na mniejsze cząsteczki. W ten sposób wytwarza się aerozol. Polecanym modelem jest inhalator TM-NEB MICRO MESH, membranowy, 1 szt. Działa on w dwóch trybach (mikrofalowym i nebulizacji regulowanej). Można stosować go do wszystkich rodzajów leków.

Ultradźwiękowe inhalatory dla dorosłych

Popularne są także ultradźwiękowe inhalatory dla dorosłych. Urządzenia tego typu są wyposażone w generator fal ultradźwiękowych. Powodują one rozbicie cieczy (leku) na mniejsze cząsteczki. Tworzy się aerozol, który następnie jest wtłaczany do dróg oddechowych. Inhalatory dla dorosłych są bardzo wydajne i wyróżniają się cichą pracą. Polecanym modelem jest Omron Nebulizator U100 MicroAir, ultradźwiękowy, 1 szt. Jest on lekki i mały, dlatego można go zabierać również w podróż. 

Akcesoria do inhalatorów dla dorosłych

Inhalator dla dorosłych to sprzęt medyczny, który powinien znaleźć się w każdym domu. Z jednego urządzenia może korzystać cała rodzina. Warunkiem jest  jednak zakup odpowiednich akcesoriów. Każda osoba powinna mieć swoją własną maseczkę medyczną. Jej rozmiar musi być dopasowany do wieku (np. maseczka do inhalatora dla dzieci, New Constellation, 1 szt.). Warto też kupić środek do dezynfekcji, który pozwoli zachować inhalator w czystości.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij