Maseczki medyczne

(28) info
Pokaż filtry Filtruj

Maseczki jednorazowe

W ofercie apteki znajdują się maseczki ochronne do jednorazowego użytku, które różnią się między sobą funkcjonalnością, właściwościami filtrującymi oraz kształtem. Maska ochronna DOZ Product to trójwarstwowy wyrób medyczny stworzony z myślą o ochronie ust i nosa użytkownika przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, alergenami i zanieczyszczeniami lotnymi z zewnątrz. Jednocześnie ograniczają one rozprzestrzenianie wirusów i bakterii droga kropelkową z wydychanego powietrza osoby, która ją nosi. Może być ona traktowana jako maska antywirusowa z apteki. Maseczki jednorazowe DOZ dostępne są w opakowaniu po 10 sztuk. Ich konstrukcja składa się z trzech warstw hipoalergicznej włókniny, dlatego może być stosowana przez wszystkie osoby dorosłe.

W grupie produktów, jaką tworzą maseczki medyczne, znajduje się też maska VitesiCare. Zrobiona jest ona z trójwarstwowej włókniny atestowanej zgodnie z normą EN 14683. Posiada gumki do mocowania na uszy, a dzięki zakładkowej formule, łatwo się dopasowuje i utrzymuje na twarzy, szczelnie zasłaniając najbardziej narażone na emitowanie i wdychanie mikrobów okolice. Maseczki jednorazowe z apteki nadają się do noszenia w pracy, na zakupach, podczas rozmowy z sąsiadem czy w innych codziennych okolicznościach. Produkty tego typu zaleca się wymieniać na świeże co 4 godziny.

Maseczki ochronne wielorazowe

Wśród maseczek ochronnych z apteki dostępne są również półmaski filtrujące o różnym stopniu filtracji. Jedną z nich jest półmaska filtrująca FFP2 z grafenem. Chroni ona górne drogi oddechowe zarówno przed patogenami, jak i zanieczyszczeniami znajdującymi się w środowisku. Produkt posiada skuteczność wyłapywania cząsteczek stałych do 95%. Może być ona stosowana do ochrony zdrowia zarówno w zakładach przemysłowych, w których przekraczane są dopuszczalne stężenia trujących substancji takich jak dym, pyły lub aerozole we wdychanym powietrzu. Mogą też pełnić funkcję indywidualnych, codziennych masek ochronnych przed wirusami.

Maseczka FFP2 składa się z 5 warstw, przy czym każda z nich odpowiada za odpychanie i wychwytywanie zanieczyszczeń oraz buforowanie powietrza w różnym stopniu. Jej konstrukcja ma możliwość regulacji długości gumek, które pozwalają na dostosowanie produktu do twarzy każdego dorosłego użytkownika, a także komfortowe noszenie. Maska ochrona tego typu może być użytkowania 8 godzin. W ofercie maseczek z apteki dostępny jest też zestaw masek FFP2 TZF.

Przyłbica ochronna

W kategorii masek medycznych z apteki znajduje się też przyłbica o wysokiej transparentności, która nie powoduje zamgleń. To produkt wielokrotnego użytku, łatwy w noszeniu i czyszczeniu. Zapewnia ochronę nie tylko ust i nosa, ale też oczu. Umożliwia swobodne oddychanie. Maska ochronna tego typu składa się z osłony, którą tworzy folia A-PET (FRP), a także z gumki ściągającej plecionej z metalowym okuciem mocującym. Produkt zabezpiecza twarz użytkownika przed przypadkowym opryskaniem substancją biologiczną oraz odruchem dotykania dłońmi twarzy. Można z niej korzystać w codziennych czynnościach. Nie ogranicza ona ruchów ani pola widzenia. Wraz z nią można nosić okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij