Opaski elastyczne

(186) info
Pokaż filtry Filtruj

Opaski elastyczne podtrzymujące

Opaski elastyczne, które można znaleźć m.in. w kategorii stabilizatory, usztywniacze i ortezy, mają przede wszystkim podtrzymać i zabezpieczyć opatrunek na ranie. Produkty dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu można opatrzyć zarówno mniejsze, jak i większe stawy, m.in.: łokieć, kolano, czy dłoń i nadgarstek czy opaska elastyczna stawu skokowego Paso Fix. W ofercie dostępne są opaski elastyczne wykonane z bezpiecznych dla skóry materiałów, a ich konstrukcja pozwala zachować odpowiednią cyrkulację powietrza. Opaski elastyczne to podstawowe materiały opatrunkowe.

Opaska podtrzymująca, m.in. Peha-haft służy do podtrzymania opatrunku na ranie. Może mieć dołączoną zapinkę (np. opaska elastyczna, tkana, z zapinką). Metalowy element wykorzystuje się do mocowania jej końca, co chroni opatrunek przed rozwiązaniem. Opaskę podtrzymującą charakteryzuje różnorodna rozciągliwość i właściwości kohezyjne. Dostępne są modele elastyczne z podwójną mocą sczepialności, dlatego do trwałego zaopatrzenia urazu wystarczy już kilka zwojów na ciele. Tego typu produkty są ekonomiczne w użytkowaniu, nie luzują się nawet przy opatrywaniu dużych i trudno dostępnych powierzchni. Utrzymują się na swoim miejscu także na stawach. Poza tym nie zawsze potrzebują zapinki. 

Opaska uciskowa na kolano, kostkę i nadgarstek

Opaska uciskowa służy do wywoływania miejscowego ucisku tkanek. Mechanizm jej działania polega na usprawnieniu aktywności pompy mięśniowej w trakcie aktywności okolicy ciała, na której się znajduje. Dokonuje się tego, wywołując celowy wzrost ciśnienia w układzie żył. 

To wyroby o wąskim zakresie zastosowania, wywołują efekt leczniczy tylko w uzasadnionych przypadkach. Opaska uciskowa na udo, m.in. ściągacz elastyczny na udo, przeznaczona jest dla osób po obliteracji żylaków, przewlekłych żylnych obrzękach zastoinowych, zakrzepowym zapaleniu żył. Ma też zastosowanie w przypadku owrzodzeń podudzi. Niektóre modele są dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia, inne zaś dla osób mniej czynnych. W ofercie jest szeroki wybór produktów tego typu, które różnią się materiałem wykonania, mocą ucisku oraz właściwościami rozciągliwości.

Bandaż elastyczny

Taśmą o specjalistycznym działaniu jest też opaska przeciw mdłościom akupresurowa. Hamuje uczucie nudności o różnym podłożu. Jej działanie oparte jest na akupresurze pkt P6 na nadgarstkach. Nie powoduje senności ani innych efektów ubocznych. Opaska uciskowa tego typu działa już po 2 minutach od włożenia i może być stosowana wielokrotnie. Dostępne są wersje dla dzieci od 3 roku życia, a także dla dorosłych. 

W asortymencie jest też wielofunkcyjny bandaż elastyczny. Może on pełnić funkcję opaski podtrzymującej opatrunek, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, jak i opaski uciskowej po oparzeniach. To także uniwersalny stabilizator, zwłaszcza w pierwszych chwilach po urazie. Na kolejnym etapie leczenia i rehabilitacji znacznie lepiej sprawdzi się już dedykowany stabilizator stawu skokowego, kolanowego czy łokciowego, szczególnie po urazach takich jak zwichnięcie i skręcenie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij