Poduszki, koce i materace lecznicze

(163) info
Pokaż filtry Filtruj

Poduszka ortopedyczna

Poduszki, koce i materace lecznicze to podstawowy sprzęt, pomagający w rehabilitacji w domu. Poduszka rehabilitacyjna jest przeznaczona do celów profilaktycznych oraz leczniczych wielu chorób i stanów natury neurologicznej, ortopedycznej czy reumatycznej, w tym przewlekłych bólów głowy, sztywności karku, zespołów korzeniowych i zmęczenia. Korzystnie wpływa na poprawę komfortu i higieny snu, a także wspomaga rehabilitację różnorodnych schorzeń, nawet odleżyn. 

Poduszkę medyczną z apteki wyróżnia profilowany kształt, dedykowany do konkretnej pozycji ułożeniowej, np. leżenia na brzuchu lub na boku. Zapewnia to kręgosłupowi i innym narządom właściwe podparcie. Poduszki mają różne wymiary i twardość. W ofercie apteki znajdują się również poduszki ergonomiczne o profilowanych formach do snu oraz odpowiednie wałki i półwałki do podpierania ciała w pozycji leżącej lub siedzącej, które można przymocować do oparcia fotela lub zagłówka. Asortyment produktów oferuje też modele dla dzieci, np. poduszkę ortopedyczną dla niemowląt przeciw spłaszczaniu główki. Jej ergonomiczny kształt zapewnia optymalne warunki podparcia głowy i zmniejsza jej nacisk na podłoże. Pomaga ponadto w leczeniu oraz zapobieganiu deformacji, takich jak plagiocefalia czy brachycefalia. Wszystkie dostępne produkty z apteki są wykonane z trwałego i bezpiecznego dla skóry tworzywa.

Koce grzewcze i chłodzące

Dostępne koce i materace lecznicze to wyroby medyczne z tworzywa sztucznego, które sprawdzą się nie tylko w stanach pourazowych. Wykorzystywane w celu ochrony organizmu przed wyziębieniem lub przegrzaniem, zapewniają komfort termiczny osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych (np. koce ratunkowe), narażonym na silne działanie źródeł ciepła lub zimna, znajdującym się w różnego rodzaju wstrząsach i nagłych stanach (np. po nadużyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych) czy też potrzebującym wsparcia psychicznego. 

W zależności od potrzeby, koc nakłada się odpowiednią stroną w kierunku poszkodowanego. Koc grzewczy spełni swoją funkcję wtedy, jeśli użytkownik zostanie nim okryty powierzchnią srebrną, z kolei w celu obniżenia temperatury ciała nakrywa się poszkodowanego srebrną stroną na zewnątrz. Koce z apteki są łatwe w stosowaniu i przechowywaniu. Ich rozmiary po rozłożeniu są wystarczająco duże, aby móc swobodnie okryć i zabezpieczyć użytkownika. Produkty są ważne bezterminowo i można je stosować wielokrotnie.

Materace rehabilitacyjne

Materace przeciwodleżynowe oraz poduszki przeciwodleżynowe są przeznaczone do celów profilaktycznych i leczniczych odleżyn oraz powikłań wynikających z długotrwałego bezruchu w łóżku. Materace ortopedyczne do spania to wyroby medyczne zapewniające fizjologiczną pozycję ciała podczas leżenia. Ich dobroczynne działanie jest możliwe dzięki formule, która dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika pod wpływem jego ciężaru i temperatury. W ofercie znajdują się poza tym materace przeciwodleżynowe z pompką, które pasują do łóżek o stelażach z regulacją elektryczną i manualną. Mogą też być stosowane jako nakładka ortopedyczna na zwykły materac.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij