Ortezy i stabilizatory

(150) info
Pokaż filtry Filtruj

Modele stabilizatorów, usztywniaczy i ortez

Schorzenia i urazy układu ruchu są powszechne. Zalicza się do nich m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia, stany zapalne, przeciążenia i zmiany zwyrodnieniowe. Stabilizatory, usztywniacze i ortezy łagodzą objawy, zapewniają uszkodzonym strukturom odpowiednie warunki do regeneracji, a tym samym pozwalają na szybszy powrót do aktywności. Sprawdź ofertę ortez i innych produktów do stabilizacji.

Stabilizatory, usztywniacze i ortezy stanowią bardzo rozbudowaną kategorię. W zależności od obszaru, który uległ uszkodzeniu, wybierać można spośród produktów przeznaczonych na:

W ofercie dostępne są stabilizatory, usztywniacze i ortezy takich marek jak m.in.: DOZ Product, Futuro Basic Sport, PRIM, Qmed i Pani Teresa. Produkty te dostępne w różnych rozmiarach – bardzo istotne jest ich prawidłowe dopasowanie.

Stabilizatory

Stabilizator to określenie ortezy o delikatnej konstrukcji. Wśród zadań stabilizatora wymienia się zwłaszcza:

 • pełnienie funkcji stabilizujących,

 • łagodne odprowadzenie krwiaków i obrzęków,

 • działanie masujące i kompresyjne,

 • łagodzenie objawów zapalenia stawu,

 • niestabilność, wylewy dostawowe,

 • niwelowanie przeciążeń w czasie aktywności ruchowej.

Stabilizatory najczęściej używane są przy urazach, kontuzjach, aktywnej rehabilitacji. 

Ortezy

Orteza, czyli aparat ortopedyczny, ma za zadanie zapewnić sztywną stabilizację stawów bądź też innego odcinka ciała. Ortezę nazwać można alternatywą dla opatrunku gipsowego. Wykorzystuje się ją podczas:

 • kontroli ruchomości,

 • korekcji zniekształceń,

 • pełnego unieruchomienia,

 • przywracaniu utraconych funkcji (np. spastyka, niedowłady kończyn).

Spotkać można wiele różnych modeli, ale najpopularniejszym jest orteza stawu kolanowego. Przykładowe typy to orteza Meyra Collar Stark Halo, otwarta orteza stawu kolanowego Meyra Reflex i orteza na opadającą stopę Meyra Foot Rise.

Opaski elastyczne i osłony

Opaski elastyczne usztywniają, chronią i wspomagają leczenie nadwyrężonego lub uszkodzonego stawu. Wskazania do ich stosowania to m.in.:

 • stany zapalne ścięgien,

 • przewlekłe zmiany reumatyczne i zwyrodnieniowe stawu,

 • opatrunek po zdjęciu gipsu - łagodzi ból, przekrwienie, obrzęki.

Przykładowe modele: opaska elastyczna stawu nadgarstkowego krótka DOZ Product, opaska elastyczna stawu skokowego DOZ Product.

Należy też wspomnieć o rozmaitych osłonkach na stopy, a dokładnie place, zalecane przy zmianach, jak haluksy czy paluch koślawy. Przykładowe modele: Hallucare osłona na haluks z separatorem, Halluduo separator palucha koślawego z pierścieniem.

Temblaki, buty pooperacyjne

Buty pooperacyjne to produkty medyczne stosowane przy zastojach żylnych w obrębie stóp, po zabiegach chirurgicznych. Buty pooperacyjne są uniwersalne – mogą być zakładane na prawą lub lewą stopę. Najpopularniejszy model to but pooperacyjny odciążający przodostopie Qmed Prostoperative Shoe.

Temblaki to kolejne produkty stosowane w czasie leczenia urazów kończyny, które wymagają unieruchomienia. Używa się ich jako opatrunek podtrzymujący gips, doraźne podtrzymanie kończyny, podczas rehabilitacji po zdjęciu usztywnienia. Najczęściej spotykane są temblaki na kończynę górną, jak np. Pani Teresa Basis, Qmed Temblak 4-ARM.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij