Stopa

(7) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Stabilizator stawu skokowego

Stabilizator stopy z apteki to wyrób medyczny, który dzięki zdolności utrzymania i kompresji aparatu ruchu wspiera jego pracę w bezpieczny sposób. Aparaty ortopedyczne takie jak Qmed Pharma beżowy stwarzają optymalne warunki do regeneracji uszkodzonych w wyniku kontuzji, choroby czy operacji struktur stawu. Stosowana w odpowiedni sposób orteza przyspiesza leczenie i rehabilitację wielu różnorodnych stanów, a użytkownik wcześniej wraca do zdrowia.

Stabilizatory stopy z apteki również zabezpieczają chora okolicę przed pogłębianiem się uszkodzeń. W ofercie znajduje się usztywniacz znanej i cenionej marki Qmed Pharma. Produkt może być stosowany zarówno do celów rehabilitacyjnych, jak i sportowych, ponieważ wspiera on biomechanikę stawy skokowego w każdej sytuacji, w której niezbędne jest lekkie odciążenie kostek i stabilizacja. Może być również wykorzystywany w ramach profilaktyki przeciążeniowej i kontuzji zwłaszcza w okresach pourazowych. Dzięki elastycznej konstrukcji użytkownik zachowuje mobilność tej części ciała, ale w bezpiecznych warunkach, a dostępność w aptece szerokiej gamy rozmiarów od S aż do XL pozwala na odpowiedni wybór do swoich potrzeb. W efekcie właściwie dopasowanego modelu zwiększa się jego skuteczność działania. Stabilizator stopy to produkt uniwersalny ze względu na neutralne kolory oraz fason, który pasuje zarówno na nogę prawą, jak i lewą, kobiet i mężczyzn.

Separator stopy

Separator to aparat służący do biernego rozciągania przykurczonych tkanek miękkich znajdujących się w okolicy pierwszego palca stopy, czyli palucha, a także korekcji jego ustawienia i stabilizacji względem drugiego palca i pozostałych. Ortezy tego typu dostępne są w wielu różnorodnych rodzajach. W aptece znajduje się m.in. Halluduo z pierścieniem o silikonowej formie i anatomicznym kształcie, który poprzez odwiedzenie dużego palca przeciwdziała powstawaniu haluksów. Jest również cenny w rehabilitacji pooperacyjnej tego typu zmiany. 

Użytkowanie aparatu jest proste i bezpieczne. Polega na umieszczeniu separatora stopy w przestrzeni międzypalcowej, a dzięki dodatkowym obrączkom zakładanym na palce pierwszy i drugi pozostaje on na miejscu. Nie uwiera podczas chodzenia i nie zsuwa się, nie zmienia swojego położenia podczas chodzenia. 

Korektor haluksów

Do leczenia i rehabilitacji haluksów stosuje się też specjalne aparaty korekcyjne. W ofercie apteki jest model dedykowany stopie lewej, w uniwersalnym rozmiarze – Qmed Hallustop. Mechanizm jego działania polega na przywróceniu naturalnej pozycji palucha, zmniejszeniu dolegliwości bólowych, niwelowaniu uczucia napięcia i dyskomfortu w stopie poprzez trzypaskowy system podparcia, za pośrednictwem którego reguluje się ustawienie palucha.

Przywracanie prawidłowej anatomii stopy rozpoczyna się już od pierwszego zastosowania, jednak czas terapii i siłę napięcia pasów powinny zostać skonsultowane z lekarzem lub fizjoterapeutą. Urządzenie dedykowane jest do rehabilitacji haluksów lekkich zaawansowanych. Korektor z apteki  można zakładać do większości typów obuwia, a jego konserwacja ogranicza się wyłącznie do przecierania wilgotną ściereczką i suszenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij