Stabilizatory na kolano

(4) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Stabilizator kolana przeznaczony jest do unieruchomienia i zabezpieczenia stawu w różnych okolicznościach. Produkty z apteki charakteryzuje elastyczność i możliwość dopasowania odpowiedniego rozmiaru. W ofercie są również stabilizatory miękkie, dzięki którym można zachować mobilność kończyny.

Stabilizator stawu kolanowego

Stabilizator stawu kolanowego z apteki to wyrób medyczny, który służy do usztywnienia i utrzymania stawu w odpowiedniej pozycji. Zakładanie go jest proste i szybkie, a dzięki elastyczności materiału, z którego jest on wykonany, łatwo dopasowuje się do ciała.

W ofercie apteki znajdują się produkty firmy QMED Pharma, w tym beżowy stabilizator stawu kolanowego Qmed Pharma stabilizator stawu kolanowego beżowy, który dzięki właściwemu dopasowaniu oraz cielistej barwie nie wyróżnia się znacząco od sylwetki, a przez to nie ma konieczności ukrywania go pod ubraniem. Ponadto w lekkim stopniu usztywnia aparat ruchu, nie ograniczając mobilności nogi. Modele tego typu dedykowane są osobom, których stan zdrowia pozwala na aktywność fizyczną, ale w warunkach odciążenia. Stabilizatory z apteki dostępne są w przystępnych cenach, a ich właściwości sprawiają, że mogą być stosowane nie tylko do celów rehabilitacyjnych, lecz również sportowych.

Rozmiary stabilizatorów na kolano

Ze względu na to, że powodzenie rehabilitacji i leczenia problemów stawu kolanowego w istotnym stopniu zależy od siły stabilizacji i kompresy kolana, w aptece znajdują się ortezy we wszystkich rozmiarach. Zbyt mały, ciasny stabilizator może przyczyniać się do zwiększenia obrzęku w okolicach stawu, spowolnienia miejscowego krążenia, uczucia dyskomfortu podczas noszenia oraz powodować otarcia skóry. Zbyt duży z kolei nie zapewni odpowiedniej stabilizacji, co sprzyja pogłębieniem urazu i wydłużeniu rekonwalescencji nogi.

Dostępność w aptece szerokiej gamy rozmiarów, od S aż do XL, pozwala na odpowiedni dobór dla każdego użytkownika, a co za tym idzie – zwiększa skuteczność jego działania. Wystarczy zmierzyć obwód swojego stawu kolanowego i odnaleźć wynik w tabeli dostępnej w opisie produktu. Tylko odpowiednio dobrany aparat zapewnia właściwe warunki leczenia. Również kolor stabilizatora jest uniwersalny, dzięki czemu zarówno panie, jak i panowie mogą z niego skorzystać, a ponadto tworzywo, z którego został wykonany, pozwala na pranie ręczne lub w pralce automatycznej.

Wskazania

Ze względu na złożoną anatomię i charakter pracy stawów kolanowych, są one nieustannie narażone na różnorodne przeciążenia i urazy. Naprzeciw dolegliwościom bólowym, niestabilności stawu i innym jego problemom wynikających ze stanów pourazowych czy pooperacyjnych, wychodzą stabilizatory kolana. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w stanach, w których zachodzi konieczność usztywnienia i ochrony stawu. Stabilizator na kolano w aptece zalecany jest do stosowania w przypadku przeciążeń wynikających z obciążeń stawu, w celu wzmocnienia więzadeł występujących w kolanie, a także w profilaktyce występowania urazów i dla zmniejszenia objawów z nimi związanych. Sprawdzi się także w ramach profilaktyki kontuzji podczas dyscyplin wyjątkowo obciążających i eksploatujących stawy kolanowe.

 

Użytkowanie stabilizatorów kolana jest komfortowe i wiąże się z niewielkimi ograniczeniami w poruszaniu resztą kończyny, a co za tym idzie – pozwala na utrzymanie satysfakcjonującego poziomu higieny podczas rekonwalescencji. Poza tym stabilizator nie ulega zniekształceniu po pierwszym użyciu, nie wymaga specjalnych warunków przechowywania, jest łatwy w użyciu i czyszczeniu i może być stosowany wielokrotnie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij