Plecy

(5) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Ortezy na plecy z apteki

Ortezy, czyli aparaty ortopedyczne, zostały stworzone z myślą o wspieraniu pracy aparatu ruchu, który uległ kontuzji lub uszkodzeniu innej etiologii, a także zabezpieczeniu przed pogłębieniem zniszczeń dokonanych w jego strukturach i najbliższych okolicach. W zależności od konstrukcji wyroby medyczne mogą służyć usztywnieniu danego odcinka lub też tylko ograniczeniu mobilność.

W ofercie apteki znajdują się produkty znanych marek, takich jak QMED czy MEYRA COLLAR STARK. Służą one przede wszystkim do stabilizacji kręgosłupa na różnych odcinkach. Ortezy z apteki można stosować w ramach profilaktyki i ochrony pleców, zwłaszcza w przebiegu postępujących chorób na tle zwyrodnieniowym i reumatycznym, ale także sprawdzą się w niektórych zespołach bólowych. Stabilizatory na plecy służą też jako pomoc ortopedyczna w rehabilitacji wad postawy i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Stanowią również cenną pomoc w stanach pooperacyjnych grzbietu.

W asortymencie apteki znajduje się m.in. półgorset Meyra Collar Stark Stabilizer, orteza lędźwiowo-krzyżowa w formie stabilizatora Qmed Spincare PIN, a także prostotrzymacz ósemkowy, powszechnie znany jako pajączek, Qmed Silver.

Półgorset i stabilizator

Półgorset z apteki to rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego, który służy przede wszystkim do unieruchomienia i odciążenia odcinka szyjno-piersiowego kręgosłupa. Niektóre modele można dodatkowo łączyć z kołnierzem usztywniającym, co zapewnia jeszcze większe wsparcie podczas pracy aparatu ruchu. Urządzenia przeznaczone są do profilaktyki i zapobiegania pogłębianiu się wad postawy i dolegliwości bólowych kręgosłupa różnego pochodzenia. Sprawdza się zarówno po urazach, jak i w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i w stanach pooperacyjnych.

W ofercie apteki znajduje się półgorset stabilizator na plecy o półsztywnej i lekkiej konstrukcji w uniwersalnym rozmiarze, który dzięki rzepom można dobrze dopasować do sylwetki. Nie posiada on metalowych elementów, a tworzywo, z którego został wykonany, przepuszcza promienie RTG, CT i MRI, dzięki czemu nie jest konieczne jego zdejmowanie do badań obrazowych wykorzystujących tę technologię. Konstrukcja tego typu zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfortu noszenia, a beżowy kolor materiału nie jest widoczny pod odzieżą.

Apteka oferuje też aparat, jakim jest orteza lędźwiowo-krzyżowa. Zawiera ona indywidualny system dociągowy i linkę o wysokiej wytrzymałości, dzięki którym jeszcze lepiej urządzenie dopasowuje się do ciała i potrzeb pacjenta. To model dedykowany zwłaszcza po zabiegach neurochirurgicznych i ortopedycznych.

Prostotrzymacz

Prostotrzymacz z apteki to lekkiej konstrukcji aparat, który służy nie tylko wsparciu w procesie wyrabiania nawyku prawidłowej postawy, ale także stanowi cenną pomoc w rehabilitacji łagodnych urazów obojczyka niewymagających interwencji chirurga. Ponadto pomaga łagodzić niektóre zespoły bólowe, zwłaszcza dotyczące odcinka piersiowego kręgosłupa. Można go również wykorzystać w rehabilitacji deformacji kręgosłupa piersiowego i klatki piersiowej o charakterze nabytym. Urządzenia tego typu posiadają duże możliwości regulacji taśm i zwykle mają uniwersalny rozmiar, dzięki czemu mogą z niego korzystać tak dzieci, jak i dorośli.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij