Termometry

(120) info
Pokaż filtry Filtruj

Jakie rodzaje termometrów są w ofercie?

Jeśli chodzi o sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, to wybór termometrów jest bardzo duży. Oferta obejmuje produkty wielu marek, w tym m.in. Rossmax, PiC Solution, Controly, Geratherm Rapid, Sanity, Microlife, Dr. Check, PEMPA, Braun, MediTemp. Dostępne są takie rodzaje tych urządzeń, jak:

  • termometr bezkontaktowy na podczerwień,

  • termometr szklany bezrtęciowy,

  • termometr elektroniczny cyfrowy,

  • termometr douszny.

Do wielu modeli dołączony jest futerał zapewniający bezpieczne przechowywanie. Nie można zapomnieć o innym typie termometrów, jakim są termometry do kąpieli kontrolujące ciepłotę wody. Są ciekawe dla dziecka - mają kształt kolorowych zwierzątek. Dzięki unoszeniu się na wodzie możliwe jest stała ocena jej temperatury.

Termometr klasyczny

Termometr klasyczny zwany też termometrem tradycyjnym to termometr szklany, bezrtęciowy. Mimo iż czas pomiaru jest stosunkowo długi w porównaniu z innymi rodzajami termometrów, to urządzenia te są bardzo dokładne. Temperatura może być nim mierzona pod językiem, pod pachą, doodbytniczo. Należy pamiętać o każdorazowym strzepnięciu szklanym termometrem przed użyciem i zdezynfekowaniu go po. Zaletą tych termometrów jest brak wymiany baterii czy konieczności ładowania. Przykładowe modele: termometr klasyczny od Controly, termometr szklany od PiC VedoEco Plus, termometr lekarski bezrtęciowy od Geratherm Classic.

Termometr elektroniczny

Termometr elektroniczny przypomina wyglądem ten klasyczny. Pomiaru dokonuje się w nim doodbytniczo, doustnie, pod pachą. Zapewnia precyzyjny pomiar, prostą obsługę i łatwy odczyt. Wynik widoczny jest na ekranie. W termometrach elektronicznych pomiar zajmuje średnio 15 sekund, a o wyniku informuje sygnał dźwiękowy. Akcesoria te wymagają z czasem wymiany baterii. Przykładowe modele: termometr elektroniczny PiC Solution Vedo Family, termometr cyfrowy Geratherm Rapid, termometr elektroniczny Braun PRT2000 z giętką końcówką, termometr Vitammy Daily, HF-700, cyfrowy z elastyczną końcówką.

Termometr douszny

Termometr douszny posiada bardzo duży zakres pomiaru. Pomiar jest szybki - trwa kilka sekund, a wynik pojawia się na wyświetlaczu. Korzystanie z nich wiąże się z koniecznością wymiany po każdym badaniu jednorazowych końcówek. Przykładowe modele: termometr do ucha Braun IRT-6020 ThermoScan 5, termometr Controly elektroniczny do ucha i czoła, termometr do ucha Braun IRT-3030 Thermoscan 3.

Termometr bezkontaktowy

Termometr bezdotykowy to kolejna kategoria termometrów, tzw. termometry sensoryczne zapewniają pomiar temperatury ciała bez kontaktu fizycznego z badanym. Działają w oparciu o zjawisko podczerwieni. Zapewniają szybki i precyzyjny odczyt. Z tego względu stanowią dobre rozwiązanie w przypadku pomiarów u dzieci, który trudno zachować spokój. Wynik badania wyświetla się na monitorze. Ciekawą propozycją są modele z funkcją zapisu pomiarów. Zasilane są na baterię, którą należy regularnie ładować. Przykładowe modele: termometr bezdotykowy Professional, termometr Rossmax HA500 Q, czy termometr HelpMedi HFS-1000.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij