Termofory

(9) info
Pokaż filtry Filtruj

Termofor dla dzieci i dla dorosłych

W ofercie producentów dostępne są zarówno termofory dla dorosłych, jak i dedykowane termofory dla dzieci, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Są przydatne w trakcie leczenia wielu dolegliwości, ale też profilaktyki. Należy pamiętać, że nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży. W aptekach oferowane są termofory różnych marek, w tym m.in. termofor w pokrowcu DOZ Daily, termofor gumowy w pokrowcu GUM-MED, termofor gumowy Sanity, termofor gumowy Eko czy Albert. Wybrać można nie tylko spośród różnych marek. Dostępne akcesoria różnią się pod wieloma względami.

  • Pojemnością – najmniejsze termofory mają pojemność 500 ml. Są też nieco większe, bo mieszczące 700 ml wody. Największe, a zarazem stanowiące największy odsetek spośród proponowanych termoforów, to te o pojemności 2 l.

  • Kształtem – zdecydowaną większość stanowią termofory w klasycznym kształcie, czyli prostokąta o lekko zaokrąglonych rogach, z wlewem zamykanym na korek. Sporadycznie spotyka się termofory w nietypowych kształtach, np. zwierząt, jak gumowy termofor w pokrowcu z hipopotamem Sanity, który idealnie sprawdzi się dla dzieci.

  • Materiałem, z jakiego zostały wykonane. W aptece oferowane są wyłącznie termofory gumowe. To najbardziej znany rodzaj tych akcesoriów. Wyprodukowane są z wysokiej jakości, naturalnej gumy z ryflowanymi ściankami, która zapewnia dobrą termikę. Producenci przestrzegają, aby gumowe termofory nie były używane przez osoby zmagające się alergią na kauczuk, lateks i gumę, z uwagi na ryzyko niepożądanej reakcji alergicznej.

Termofor w pokrowcu

Do wielu dostępnych w aptece termoforów dołączone są specjalne nakładki. Termofor w pokrowcu jest przyjemniejszy w dotyku. Poza tym ogranicza ryzyko poparzenia, kiedy jest nadmiernie rozgrzany.  Do wyboru jest mnóstwo rozmaitych wzorów. Począwszy od jednolitych pokrowców w różnych odsłonach kolorystycznych, po wzorzyste. Nakładki najczęściej wykonane są z poliestru. 

Szczególnym rodzajem pokrowców są te, które sprawiają, że termofor łudząco przypomina swoim wyglądem pluszową zabawkę. Termofory dla dzieci to idealne rozwiązanie dla najmłodszych, którzy z reguły są niechętni wobec wszelkich medycznych akcesoriów.

W jaki sposób dbać o termofor?

Aby jak najdłużej cieszyć się ze sprawnie działającego termofora, należy o niego odpowiednio dbać. Dostępne w aptekach termofory będą służyć ci do rozgrzewania zimową porą czy łagodzenia wielu dolegliwości, jeśli będą:

  • chronione przed ekspozycją na działanie promieniowania słonecznego i kontaktem z urządzeniami grzewczymi;

  • czyszczone bez użycia środków dezynfekujących, a jedynie przemywane wodą z mydłem;

  • przechowywane otwarte, w zacienionym, chłodnym, suchym miejscu;

  • uzupełniane wodą o odpowiedniej temperaturze – zalecane jest powolne wlewanie wody o temperaturze około 50°C, najlepiej do ¾ objętości. Woda o temperaturze ponad 70°C może uszkodzić termofor, a wszelkie nieszczelności wiążą się z ryzykiem oparzenia.

Niepożądaną praktyką jest też podgrzewanie termoforu w kuchence mikrofalowej. Jeśli przestał dawać ciepło, należy jedynie wymienić w nim wodę.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij