Skarpetki lecznicze

(17) info
Pokaż filtry Filtruj

Skarpetki złuszczające

Skarpetki złuszczające to obecnie jeden z popularniejszych wyrobów służących do pielęgnacji stop. Wykorzystuje się je do usuwania martwego naskórka, pęknięć i zgrubień oraz przy nadmiernym rogowaceniu. Mogą złagodzić te dolegliwości pod warunkiem, że używa się ich w odpowiedni sposób.

Głównymi składnikami skarpetek złuszczających są kwasy AHA lub BHA oraz mocznik. Związki te mają działanie złuszczające, nawilżające i wygładzające skórę. W połączeniu z innymi substancjami, np. alantoiną i ekstraktami roślinnymi, wykazują właściwości kojące i gojące. Takim składem mogą pochwalić się m.in. skarpetki Parasoftin. Likwidują one nadmiar skóry na stopach, zapobiegając jednocześnie jej ponownemu narastaniu, co daje poczucie komfortu i zadbania. Niestety, jest to produkt jednorazowego użytku, więc jeśli potrzebujemy dłuższej kuracji, powinniśmy się zaopatrzyć w kilka opakowań.

Należy pamiętać, że skarpetki złuszczające przynoszą efekty dopiero po kilku dniach od momentu pierwszego założenia na stopy. Zanim dojdzie do zabiegu, stopy powinny być umyte, osuszone i pozbawione lakieru z płytki paznokciowej. Czas chodzenia w skarpetkach to maksymalnie 90 minut.

Skarpetki odżywcze

Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy także skarpetki, które są maskami odżywczymi dla skóry stóp. Uwagę warto zwrócić na Scholl PediMask z olejkiem lawendowym lub Scholl PediMask z aloesem. Producenci dodali do wyrobu surowce naturalne, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Najważniejsze efekty takich skarpetek to intensywne odżywienie skóry stóp, nawilżenie oraz zmiękczenie i wygładzenie naskórka. Skarpetki można założyć po zastosowaniu złuszczających. Gdy już usuniemy martwy naskórek, dobrze jest nawilżyć oraz wygładzić skórę na całej powierzchni stopy. 

Skarpetki uciskowe

Dość popularnym produktem medycznym są również skarpetki uciskowe. Ich najważniejsze zastosowania to poprawa krążenia oraz ulga dla zmęczonych stóp. Jednym z produktów tego typu jest Veera For Man. Są to męskie skarpetki uciskowe, które wyposażono w jony srebra i precyzyjnie dobrany system ucisku. Skarpetki ponadto posiadają zaznaczoną piętę, aby lepiej przylegały i wygodnie się nosiły.

Skarpetki tego typu można nosić przez cały dzień. Są wskazane dla osób prowadzących siedzący i stojący tryb życia. Łagodzą bóle i obrzęki stóp, a także przynoszą ulgę „ciężkim” nogom. Można je prać, lecz nie wolno prasować ani chlorować.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij