Wagi

(72) info
Pokaż filtry Filtruj

Waga kuchenna – pomoc w utrzymaniu diety

Wagi kuchenne czy waga i analizator składu ciała cechują się prostotą obsługi i dokładnością pomiarów. Ważne jest wyposażenie w dodatkowe funkcje, a dla niektórych osób także atrakcyjny design. W ofercie dostępne są wagi m.in. Omron.

Wagi kuchenne, a dokładnie dietetyczne są przeznaczone dla osób, którym zależy na szczegółowym opracowywaniu jadłospisu, w tym m.in. sportowców, diabetyków, osób na diecie redukcyjnej czy zmagających się z nadmierną masą ciała. Wagi dietetyczne mają wiele funkcji ułatwiających zdrowe odżywianie się, m.in.: wyznaczanie i obliczanie ilości kalorii, zawartości głównych składników pokarmowych, czyli węglowodanów, białek, tłuszczu, ale też soli czy cholesterolu. 

W oferowanych produktach dostępna jest funkcja BE, czyli jednostek chlebowych. Polega ona na wyznaczaniu dla danego posiłku wymienników węglowodanowych. Na tę opcję powinni zwrócić uwagę zwłaszcza diabetycy.

Wagi dietetyczne – jakie mają funkcje?

Dostępne w ofercie wagi dietetyczne są wyposażone w bazę produktów spożywczych i przepisów. Mają dodatkową możliwość zapisania wielu wyników, sumowania i zapamiętywania. Docenią to osoby będące na diecie bazującej na określonych produktach. Wagi kuchenne wyposażone są też w funkcję pozwalającą na wybór i konwersję jednostek wagi.

Waga łazienkowa – podstawa w utrzymaniu masy ciała

Drugi typ wag, dostępnych w ofercie, to wagi łazienkowe, w tym modele z monitorem analizy składu ciała, jak waga i analizator składu ciała Omron BF-511. Urządzenia umożliwia pomiar:

  • tkanki tłuszczowej (proc.),

  • trzewiowej tkanki tłuszczowej,

  • tkanki mięśniowej (proc.),

  • metabolizmu spoczynkowego (w kcal),

  • wskaźnika masy ciała BMI.

Wszystkie te czynniki w nieprawidłowej wartości predysponować mogą do rozwoju wielu chorób. Stąd też bardzo ważna jest ich kontrola.

Wybierając wagę z analizatorem składu ciała, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wiek, wzrost czy jednostki miary. Im większy będzie ich zakres, tym lepiej. Wagi dostępne w ofercie mają dużą skalę tych parametrów. Na uwagę zasługują też prosta obsługa, czytelność wyników i automatyczne wyłączanie.

Waga łazienkowa – jak dokonuje się analiza składu ciała?

Wagi z analizatorem składu ciała opierają swoje działanie na impedancji bioelektrycznej, która wykorzystuje opór elektryczny tkanek. Przechodzący przez nie sygnał uzyskuje różną prędkość w wodzie, tłuszczach czy mięśniach. Na tej podstawie określa się udział poszczególnych składników.

W ofercie znajdziesz profesjonalne wagi, które pozwalają monitorować postępy treningowe, oceniać wartość utraconej tkanki tłuszczowej i dopasować plan treningowy do bieżących oraz zmieniających się potrzeb.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij