Wkładki ortopedyczne

(56) info
Pokaż filtry Filtruj

Wkładki żelowe do butów

Żelowe wkładki korygujące do butów zapewniają komfort chodzenia na co dzień. Nadają się do obuwia codziennego płaskiego, sportowego i roboczego. Ich konstrukcja amortyzuje i pochłania wstrząsy, a także odciąża narażoną na duży wysiłek stopę, co zapobiega pojawieniu się uczucia zmęczenia i ciężkości nóg. Wkładki do butów żelowe, rozkładając równomiernie nacisk wywierany ciężarem ciała na podeszwę, zmniejszają ryzyko pojawienia się nieestetycznych zmian skórnych na palcach czy w okolicy pięt. Poza tym korzystnie wpływają na komfort chodzenia oraz redukują ryzyko naciągnięcia i przeciążenia ścięgien podudzi, zwłaszcza podczas wytężonej aktywności. Produkty te są trwałe – ich żywotność wynosi nawet pół roku. W ofercie znajdują się wkładki żelowe dla mężczyzn i kobiet, które można dopasować do indywidualnego rozmiaru stopy poprzez przycięcie wzdłuż linii narysowanej na powierzchni wkładki. Szczegółowe informacje o zasadach dopasowania wielkości wkładki żelowej oraz jej użytkowania i konserwacji znajdują się na opakowaniach produktów.

Wkładki ortopedyczne do butów

Wkładki ortopedyczne to szeroka grupa produktów przeznaczonych do leczenia zniekształceń stóp oraz łagodzenia objawów z nimi związanych. Wyroby medyczne tego typu są przeznaczone do korekcji anatomicznych wad stóp oraz wad postawy. Posiadają odpowiednio wyprofilowaną powierzchnię, dostosowaną do korekcji deformacji. Niwelują istniejące problemy budowy stopy i jednocześnie zapobiegają powstawaniu nowych. Wkładki do butów na płaskostopie czy inną wadę zapewniają właściwe podparcie łuków stopy, przywracając poprawne ustawienie podeszwy i przyczyniając się do zmiany mechaniki chodu. Produkt ten może też służyć jako wkładki ortopedyczne na haluksy, które poprzez wpływ na zmianę podłużnego sklepienia stopy zmniejszają koślawość pierwszego palucha. Wkładki zostały wykonane ze specjalnych tworzyw odpornych na zniszczenia i odkształcenia. Ich porowata powierzchnia zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp. W asortymencie apteki znajdują się modele zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Podpiętki do butów i wkładki specjalne

Apteka oferuje też specjalistyczne wkładki korygujące. Wśród nich znajduje się wkładka w formie klina o właściwościach odciążająco-korygujących, stosowana w celu korekcji ustawienia palców, w bólach stawów śródstopno-palcowych, zapaleniach kaletek maziowych czy pod palce młotkowate. Produkt zaleca się do rehabilitacji biernej i stosowania w obuwiu typu zamkniętego. Wśród wkładek leczniczych są także wkładki do butów podwyższające, czyli tzw. podpiętki ortopedyczne. Służą one wizualnemu wyrównywaniu nierówności kończyn dolnych poprzez podparcie pięty krótszej nogi. Można je poza tym stosować pod obie pięty w przypadku prawidłowej długości kończyn dolnych w celu tymczasowego zwiększenia wzrostu bądź poprawy komfortu chodzenia. Podpiętki mogą ponadto pełnić funkcję wkładek do szpilek. Ich formuła dodatkowo zabezpiecza przed bolesnymi otarciami, zwłaszcza w obuwiu ze sztywną zapiętką.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij