Aspiratory

(43)
Pokaż filtry Filtruj
z 3

Aspiratory

Aspirator to urządzenie higieniczne, które umożliwia szybkie i dokładne oczyszczenie nosa z zalegającej wydzieliny. Jest szczególnie przydatne dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie wydmuchać nosa. Poza tym może być stosowany przez osoby niepełnosprawne i obłożnie chore wymagające opieki oraz innych domowników, którzy z różnych powodów mają trudności w efektywnym oczyszczaniu nosa. Aspiratory do nosa z apteki dostępne są w formie ustnej, czyli składającej się z profilowanego zbiorniczka z filtrem, rurki i końcówki, za których pośrednictwem osoba wykonująca zabieg zasysa wydzielinę. Tego typu urządzenie jak Aspirator Aspinosek jest bardzo mobilne, lekkie i łatwe w czyszczeniu. Poza tym nie wymaga żadnego zasilania. W aptece znajduje się także duży wybór elektrycznych modeli. Odciągacz do nosa tego typu automatycznie wytwarza siłę ssącą, dzięki czemu zabieg nie wymaga wysiłku. Elektryczny aspirator do nosa z apteki Vitammy Colibri wyposażony jest w 2 końcówki: węższą przeznaczoną dla małych dzieci i odciągania rzadkiej wydzieliny, a także szerszą dedykowaną dla starszaków i usuwania gęstej lub suchej wydzieliny.

Są także aspiratory w innej formie, jak Aspirator do nosa Katarek. To tzw. odkurzacz do nosa, dzięki któremu po podłączeniu końcówki do odkurzacza domowego o mocy 600 – 1800W można szybko i bezpiecznie usunąć zalegającą wydzielinę. Odciąganie kataru odkurzaczem jest bezbolesne i trwa kilka sekund. W asortymencie apteki znajdują się też modele i zestawy podróżne zawierające wymienne końcówki do różnych form oczyszczania, szczoteczki do mycia, a także opakowanie zabezpieczające.

Gruszka

Gumowa gruszka również jest niezawodna, jeśli chodzi o odciąganie kataru. Aspiratory tego typu są proste w użyciu i łatwe w utrzymaniu. Aspirator marki Baby Ono wystarczy ścisnąć i włożyć do jednej z dziurki noska malucha, aby wytworzone wewnątrz gumowej pompki ciśnienie wyciągnęło wydzielinę podczas zwolnienia ucisku. Zabieg oczyszczania jest higieniczny, a dzięki pozbawionych urządzenia ostrych krawędzi, jest również bezpieczny. Specjalne zamknięcie wylotu aspiratora pozwala na odpowiednie przechowywanie. Wolne od zalegającej wydzieliny przegrody nosowe dziecka oraz zatoki zmniejszają ryzyko rozwinięcia się infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia ucha czy innych powikłań. Z oferty apteki można wybrać spośród kilku modeli gruszek w różnych kolorach.

Akcesoria do aspiratorów

Przygotowując się do sezonu przeziębień czy na wyjazd, warto mieć zapasowe końcówki i inne akcesoria ułatwiające nie tylko zabieg oczyszczania nosa, ale też utrzymanie w czystości aspiratora. W tym celu apteka posiada zestaw elastycznych końcówek od marki NOSON higienicznie zapakowane w blister, a także pojedyncze modele jak Katarek Complete. W aptece można również dostać zestaw aspirator + sól fizjologiczna od Katarek Complete.  Wśród niezbędnych akcesoriów do aspiratorów znajdują się także czyściki, czyli wąskie i długie szczoteczki przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń z wężyka aspiratora.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij