Akcesoria do rehabilitacji

(139) info
Pokaż filtry Filtruj

Gorsety i pasy

Akcesoria do rehabilitacji pomagają w powrocie do zdrowia i sprawności fizycznej. Pas brzuszny to wyrób medyczny polecany do wzmocnienia i stabilizacji okolicy jamy brzusznej po zabiegach chirurgicznych oraz w innych stanach, w których wymagane jest ograniczenie ruchomości tego obszaru ciała. Pooperacyjny pas brzuszny ułatwia poruszanie się oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia lub postępu powikłań, takich jak przepuklina. W ofercie znajduje się także poporodowy pas brzuszny, który służy wzmacnianiu nadmiernie rozciągniętych powłok brzusznych, ułatwia aktywność ruchową oraz łagodzi bóle w okolicy rany po cesarskim cięciu. 

Pasy brzuszne z apteki dostępne są w wielu rozmiarach. W poprawie zdrowia pomaga też pas gorczycowy o działaniu przeciwbólowym, rozluźniającym i rozgrzewającym. Na ostre bóle lędźwi, powstałe w przebiegu dyskopatii i zespołów przeciążeniowych czy zaburzeń napięcia mięśni powłok brzusznych, znajdziemy w aptece z kolei gorsety lędźwiowo-krzyżowe. Gorset medyczny wykonuje się z rozciągliwych taśm, oddychającego materiału i półelastycznych stalek z tworzywa sztucznego. Jego forma pozwala na mocną stabilizację okolic talii i brzucha.

Kołnierz ortopedyczny

Kołnierz ortopedyczny z apteki zapewnia stabilizację odcinka szyjnego w wielu okolicznościach. To sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany w przebiegu leczenia różnorodnych dysfunkcji obszaru szyjnego, wymagającego względnego usztywnienia. Jego konstrukcja oraz wykonanie sprawiają, że użytkowanie będzie komfortowe, bezpieczne i skuteczne. To produkt wielokrotnego użytku. Kołnierz szyjny służy również częściowemu odciążeniu, co sprzyja rekonwalescencji, zwłaszcza w przebiegu artrozy, dyskopatii i innych zespołów bólowych. Można go wykorzystać w leczeniu stłuczeń głowy oraz skręceń i nadwyrężeń karku, a także w stanach zapalnych i przeciążeniowych układu mięśniowo-szkieletowego odcinka szyjnego. Kołnierze ortopedyczne z apteki to uniwersalne produkty przeznaczone dla osób dorosłych. Ich anatomiczne wyprofilowanie z zapięciem i regulacją obwodu za pomocą rzepa pozwalają indywidualnie dopasować produkt zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Kule i laski rehabilitacyjne

Wśród akcesoriów rehabilitacyjnych znajdują się też kule łokciowe, kule pachowe oraz laska czwórnóg. Stanowią one sprzęt pomocniczy do poruszania się, pomagają w odciążeniu kończyny dolnej i ułatwiają utrzymanie równowagi. Zarówno kule, jak i laski mają możliwość regulacji wysokości uchwytu. Ponadto ich rączki są profilowane, a na stopkach znajdują się antypoślizgowe nakładki, dzięki czemu rehabilitacja przebiega w bezpiecznych warunkach. Produkty tego typu mogą służyć przez długi okres. Akcesoria te są pomocne w stanach pooperacyjnych i pourazowych, przy porażeniach nerwów obwodowych oraz po udarach mózgu, a także w codziennym funkcjonowaniu.

Basen sanitarny i kaczka

Basen sanitarny jest dedykowany dla osób unieruchomionych z różnego powodu w łóżku. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W ofercie apteki znajduje się również kaczka sanitarna męska z pokrywką i podziałką, dzięki której da się okresowo kontrolować ilość oddawanego moczu. Pozwala ona na łatwą i wygodną mikcję użytkownikom, którzy samodzielnie nie mogą udać się do toalety. Produkty nadają się do mycia ogólnodostępnymi środkami czystości.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij