Szczoteczki do zębów

(229) info
Pokaż filtry Filtruj

Klasyczne szczoteczki do zębów

Manualne szczoteczki do zębów są tańsze niż elektryczne. Użytkujemy je ręcznie, a do wyboru mamy różne stopnie twardości włókien. Dostępne są miękkie, średnie oraz twarde. Na rynku znajdziemy ogromną ilość różnych modeli zarówno z niższej, jak i wyższej półki cenowej. Warto zwrócić uwagę na przykład na Curaprox CS 5460 lub Curaprox Black is White. Są to standardowe szczoteczki z miękkimi, delikatnymi włóknami, które nie uszkadzają dziąseł ani przyzębia. Ciekawym modelem jest też Curaprox CS 1560, który w zupełności wystarczy do codziennego szczotkowania.

Mocniejsze włókna można znaleźć w modelach ortodontycznych, np. Gum Ortho. Są one ułożone w określony sposób, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz skuteczniejsze czyszczenie zębów u osób noszących aparat.

Wybór szczoteczki zależy przede wszystkim od osobistych preferencji oraz dostępnego budżetu. Gdy nie chcemy wydać zbyt dużo, lecz oczekujemy dobrej jakości akcesorium do higieny jamy ustnej, to pomyślmy o Curaprox CS 5460 Polish lub Vitammy Luna. Na rynku znajdziemy także specjalne propozycje dla dzieci, takie jak MAM Training Brush lub Elgydium Ice Age Kids. Ich włókna są delikatne i przystosowane pod małych pacjentów.

Elektryczne szczoteczki do zębów

Elektryczne modele szczoteczek są droższe, lecz o wiele skuteczniejsze. W ich przypadku powinniśmy pamiętać jednak o regularnej wymianie końcówek, ponieważ zużywają się one wraz z biegiem czasu. Jednym z przykładów szczoteczki elektrycznej jest Oral-B Pro 750 3D White. Oferuje ona wiele trybów i oczywiście skuteczne usuwanie zanieczyszczeń nawet z przestrzeni międzyzębowych, lecz cena jest tu stosunkowo wysoka. Tańszym rozwiązaniem będzie zakup szczoteczki sonicznej, np. Gum Activital Sonic

Ciekawym i wartym uwagi modelem jest też Vitammy Pearl. To idealny wybór dla osób dbających profesjonalnie o zęby. Akcesorium posiada 3 tryby użytkowania, elegancki wygląd i poręczne etui. Najbardziej wymagający docenią z kolei możliwości Oral-B Pro 600 Sensi-Clean. Ten model jest propozycją z najwyższej półki. Wykonuje ruchy rotacyjne, oscylacyjne oraz pulsacyjne. W ten sposób perfekcyjnie czyści każdy ząb z osobna z niechcianej płytki nazębnej.

Choć szczoteczki elektryczne są efektywniejsze aniżeli klasyczne manualne, to bywają mniej odporne na uszkodzenia. Ich wewnętrzny system może zostać zalany lub po prostu zniszczony przez przypadek.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij