Pasty do zębów

(202) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

Pasta do zębów jest podstawowym produktem do higieny jamy ustnej. Nie dziwi zatem, że na rynku znajdziemy wiele jej rodzajów. Choć wybór konkretnego produktu zależy od osobistych preferencji, to najważniejsze, aby był on po prostu skuteczny. W większości przypadków produkty pozwolą bez problemu usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Warto też jednak pamiętać o pozostałych akcesoriach, które są stosowane do higieny jamy ustnej, szczególnie płynach, czyścikach lub niciach dentystycznych. Połączone razem z dobrze dobraną pastą zapewnią kompleksową pielęgnację.

Pasty do zębów, oprócz usuwania resztek pożywienia i płytki bakteryjnej, mogą mieć różne przeznaczenie. W aptece kupimy między innymi pasty:

  • wybielające, np. Elgydium Whitening lub Ultra Blanc, które pozwolą uzyskać efekt krystalicznie białego uśmiechu. Odpowiednie produkty pomogą także zadbać o zdrowie jamy ustnej; 

  • chroniące dziąsła, np. Meridol Ochrona Dziąseł, w której składnikami czynnymi są aminofluorek i fluorek cyny;

  • przeciwpróchnicze, np. Elmex Przeciw Próchnicy, która oprócz standardowej higieny pomaga zwalczać niektóre choroby i zabezpiecza jamę ustną przed stanami zapalnymi.

Na rynku znajdziemy również pasty przystosowane dla dzieci (np. Elmex Junior), dla osób noszących protezę (np. pasta 2w1 Corega) oraz odświeżające, które można wykorzystywać w codziennym myciu zębów.

Popularne pasty do zębów

Jednymi z popularniejszych past do zębów są te wybielające. Dają one bardzo szybki efekt, dzięki któremu uśmiech wygląda zdecydowanie lepiej. W składzie past wybielających są zwykle: nadtlenek karbamidu, wodorowęglan sodu, aktywny węgiel bądź nadtlenek wapnia. Usuwają one przebarwienia i mogą rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. Oczywiście takie produkty sprawdzają się również w przypadku usuwania standardowych zanieczyszczeń z jamy ustnej. Przykład takiej pasty to Biała Perła Bez Przebarwień oraz BlanX Extrawhite

Uwagą konsumentów cieszą się też pasty wykonane ze składników ekologicznych. Są to między innymi Biomed Superwhite oraz Biomed Biocomplex. Charakteryzują się naprawdę dobrą skutecznością i pozostają przyjazne dla środowiska.
Pasty do zębów są pomocne przy wielu schorzeniach w jamie ustnej. Przykładowo Ziaja MintPerfekt Sensitiv będzie idealnym rozwiązaniem dla osób z próchnicą. Profilaktyczna pasta Biodent działa natomiast skutecznie przeciw parodontozie. Dość dużym problemem kupujących jest nadwrażliwość zębów lub dziąseł. Przypadłość mocno utrudnia nie tylko życie codzienne, ale i samo zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dla osób z tą dolegliwością także przygotowano specjalne pasty. Jedną z nich jest Ziaja MintPerfekt Sensitiv.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij