Preparaty do protez

(30) info
Pokaż filtry Filtruj

Kremy do protez 

Najpopularniejszymi preparatami do protez są różnego rodzaju kremy, które różnią się przede wszystkim zastosowaniem. Niektóre z nich służą wyłącznie  do mocowania protezy w jamie ustnej, jednak warto zwrócić uwagę na trwałość łączenia wybranego produktu. Szeroki asortyment ułatwia wybór kremu stosownie do potrzeb. Przykłady takich preparatów to np. Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy, Protefix XXL czy DOZ Product Dentega Med

W aptece znajdziemy też kremy do protez, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień  dziąseł. Problemy tego typu zdarzają się stosunkowo często, jednak można im w prosty sposób zapobiec. Wystarczy użyć odpowiedniego kremu regenerującego. Jedną z propozycji jest Protefix Dental. To specjalny krem kojąco-regenerujący do dziąseł. Posiada wiele zalet, ponieważ przeciwdziała stanom zapalnym, przyspiesza gojenie oraz chroni dziąsła dzięki warstwie bariery lipidowej.

Tabletki i pasty do protez

Poza właściwym mocowaniem protezy powinno się też zadbać o jej czystość. Warto użyć w tym celu specjalnych past, np. Protefix Higiena. Sztuczne uzębienie można też czyścić za pomocą  szczoteczek, np. szczoteczka 2 w 1 Corega. Jest to  uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się także podczas codziennego mycia zębów.

O czystość protezy można zadbać również za pomocą innych preparatów np. tabletek musujących. Należy je najpierw rozpuścić w wodzie, a potem umieścić w płynie protezę, opłukać i zamocować. To wygodna opcja, ponieważ nie trzeba samodzielnie czyścić wszystkich elementów za pomocą szczoteczki. Dodatkową zaletą jest naprawdę niska cena tego rodzaju preparatów. Tabletki do czyszczenia protezy są o wiele skuteczniejsze w porównaniu do standardowego szczotkowania. Dzięki nim usuwamy blisko 100% bakterii. Trzeba jednak dobrać takie, które spełnią nasze oczekiwania, np. Corega Tabs Bio Formula

W ofercie są także preparaty o mocniejszym działaniu. W ich składzie znajduje się dużo substancji aktywnych, odpowiedzialnych za usuwanie zanieczyszczeń, np. tabletki Corega Podwójna Siła. Jeśli nie chcemy uszkodzić protezy zbyt mocnym działaniem produktu, skonsultujmy zamiar jego użycia ze specjalistą.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij