Czyściki i irygatory

(22) info
Pokaż filtry Filtruj

Czyściki 

Czyściki i szczoteczki międzyzębowe to podstawowe akcesoria do czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami. W tym miejscu odkładają się bowiem pozostałości pożywienia, tworzy się także płytka bakteryjna. Zanieczyszczeń można się jednak pozbyć. Dobrym wyborem będą stosunkowo tanie i proste w użyciu czyściki, takie jak Gum Soft-Picks Avanced i Active Oral Care. Nadają się one dla osób z wrażliwymi dziąsłami oraz założonym aparatem bądź implantami. 

Jeśli chodzi o tego typu produkty, należy zwracać uwagę na te dobrej jakości, pochodzące od znanych producentów. Daje to gwarancję skuteczności. Trzeba pamiętać, że różnice cenowe nie są duże, a wybór nieco droższego produktu może przynieść o wiele lepsze efekty. Warto sprawdzić Jordan Brush Between czy Elgydium Clinic Mono Compact 0. Dostępne na rynku propozycje mogą zawierać różną liczbę czyścików w opakowaniu.

Czyściki a szczoteczki międzyzębowe

Obok czyścików znajdziemy też szczoteczki międzyzębowe. Posiadają one bardzo cienkie i delikatne włókna oraz wyróżniają się mniejszym rozmiarem. Dzięki nim można usunąć wszystkie zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Warto zwrócić uwagę na modele Jordan Clinic Interbrush, Elgydium Trio Compact 111 oraz Gum End-Tuft. Wybór zależy od osobistych preferencji, aczkolwiek najbardziej opłacalne są zestawy kilku produktów. Szczoteczki bardzo szybko się zużywają, a są konieczne, jeśli chodzi o zachowanie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Irygatory

Irygatory to urządzenia elektroniczne, które także służą do precyzyjnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Wykorzystują one powietrze oraz wodę pod dużym ciśnieniem, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc. Zakup takiego akcesorium wiąże się z większym wydatkiem, jednak jego skuteczność jest bardzo duża. Nie trzeba będzie kupować kolejnych czyścików lub specjalnych szczoteczek międzyzębowych. Taki sprzęt sprawdzi się także dla osób z aparatami lub implantami. Woda oraz powietrze pod ciśnieniem są zdecydowanie delikatniejsze niż inne rozwiązania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij