Dezynfekcja

(54) info
Pokaż filtry Filtruj

Jaka jest oferta produktów do dezynfekcji?

Stosowne użycie środków do dezynfekcji znacznie zapobiega szerzeniu się zakażeń. W ofercie dostępny jest bardzo bogaty wybór asortymentu przeznaczonych do odkażania. Obejmuje produkty w takiej postaci: płyny, gaziki, aerozole, żele, maści, chusteczki. Produkty do dezynfekcji pochodzą od różnych producentów, w tym m.in.: EGIS, DOZ Product, DOZ Daily, PROLAB czy SCHULKE & MAYER. Poza środkami do dezynfekcji skóry należy wspomnieć o środkach dedykowanych do odkażania powierzchni, jak np. Presto Professional uniwersalne ściereczki dezynfekujące, Inteno AntiSeptic spray do dezynfekcji powierzchni 500 ml.

Gaziki i chusteczki do odkażania

Jednym ze sposobów na odkażenie są produkty jednorazowe, jak gaziki czy chusteczki. Są wygodne w użyciu. Każda sztuka jest osobno zapakowana w saszetkę. W opakowaniu znajduje się zazwyczaj po kilkadziesiąt sztuk. Przykładem gazików są te proponowane przez DOZ Product, a chusteczek te marki Tibactic One czy SEPTOSkin. Ich działanie antybakteryjne opiera się na alkoholu izopropylowym. Przeznaczone są do odkażania małych powierzchni skóry, np. przed zabiegiem kosmetycznym, pobieraniem krwi, przed zastrzykiem.

Żele antybakteryjne

Powszechnie wykorzystywane w dezynfekcji są żele antybakteryjne. Środki te pielęgnują i oczyszczają dłonie bez użycia wody. Dostępne są zazwyczaj w wygodnej formie butelki z pompką. W ich składzie znajduje się alkohol, a dodatkowo przeważnie:

  • gliceryna - regeneruje i nawilża skórę,

  • sok z liści aloesu - wykazuje działanie kojące i łagodzące,

  • pantenol - działa nawilżająco i chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem.

Przykładowe produkty: żel antybakteryjny do rąk 500 ml DOZ Daily, Alko-żel Plus żel do dezynfekcji skóry rąk 500 ml lub 100 ml, Venus żel do rąk antybakteryjny 100 ml.

Płyny do dezynfekcji

Najczęściej spotykanymi w ofercie produktami do odkażania są różnego rodzaju płyny. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Octenisept - działa bakteriobójczo, grzybobójczo, wirusobójczo, przeznaczony do stosowania na skórę, błony śluzowe, jamę ustną, narządy rodne, substancjami czynnymi są oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol,

  • Borasol – działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, dedykowany na m.in. oparzenia, wypryski, stłuczenia, obrzęki, uszkodzenia skóry, substancją czynną jest kwas borny,

  • Spirytus salicylowy - stosowany w celu odkażania skóry, w trądziku, łojotoku, otarciach naskórka, substancja czynna to kwas salicylowy,

  • Woda utleniona - stosowany do odkażania, przemywania ran, chorobach przyzębia, substancją czynną jest 30% nadtlenek wodoru.

Aerozole i maści do dezynfekcji

W ofercie znajduje się też wiele produktów w formie aerozoli. Spraye do higieny doskonale sprawdzą się przy ograniczonym dostępie do bieżącej wody, aby móc umyć dłonie. Przykładowe produkty:

Kolejnym rodzajem produktów są maści, jak np. Betadine dedykowana w przypadku uszkodzeń i zakażeń skóry z substancją czynną powidon jodowany czy Peroxygel 3,0 jest lekiem, który zawiera wodę utlenioną w postaci żelu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij