Higiena intymna

(136) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak przedstawia się oferta produktów do higieny intymnej?

Miejsca intymne wymagają bardzo delikatnej pielęgnacji. Spotkać można specjalne produkty do higieny intymnej dla mężczyzn i kobiet, przy czym w przypadku Pań wybór jest większy. Podstawowymi produktami są płyn do higieny intymnej i środki konieczne przy menstruacji. W ofercie znajdzie się też preparaty dedykowane w przypadku nietrzymania moczu. 

Oferowane są produkty przeznaczone do higieny intymnej wielu marek, w tym m.in.: Inteno, Iladian, Mucovagin, Lactacyd Pharma, Lacibios Femina, Seni, Procto-Glyvenol, HydroVag. Wybierać można spośród rozmaitych środków:

  • środki do mycia okolic intymnych,

  • chusteczek do higieny intymnej,

  • nawilżany papier toaletowy,

  • środki stosowane przy menstruacji,

  • środki przy inkontynencji.

Środki do mycia okolic intymnych

Wśród środków do mycia okolic intymnych znajdują się płyny, żele, pianki, emulsje. Produkty te mają do spełnienia takie główne funkcje:

  • przywrócenie lub utrzymywanie fizjologiczne pH,

  • zapobieganie infekcjom o charakterze bakteryjnym lub grzybiczym,

  • oczyszczanie i pielęgnowanie, zapewnienie świeżości i komfortu.

W ich składzie często spotkać można elementy roślinnego pochodzenia, w tym często są to:

Produkty przeznaczone podczas menstruacji

W ofercie znajduje się ogromny wybór środków do higieny intymnej, jakie stosowane są podczas menstruacji, w tym:

Chusteczki i papiery

Mówiąc o produktach do higieny intymnej, należy wspomnieć o chusteczkach nawilżanych, które są doskonałym rozwiązaniem podczas podróży czy pielęgnacji osób unieruchomionych. W ich składzie znajdują się często roślinne składniki, jak ekstrakt z rumianku, żurawiny, aloes. Pozwalają na utrzymanie optymalnego pH, zmniejszenie uczucia dyskomfortu, łagodzenie podrażnień. Przykładowe produkty: chusteczki pielęgnacyjne INTENO Soft Care, Luba ziołowe chusteczki do higieny intymnej z szałwią. Innym produktem jest nawilżany papier toaletowy, który działa odświeżająco, wspomaga ochronę przed infekcjami. Są nawet specjalne papiery dla osób z hemoroidami, np. Luba specjalistyczny nawilżany papier toaletowy Proctolan, czy dedykowane dzieciom, np. Luba nawilżany papier toaletowy dla dzieci Jupi.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij