Wkładki do higieny intymnej

(43) info
Pokaż filtry Filtruj

Wkładki higieniczne

Wkładki higieniczne są podobne do podpasek, ale są od nich zdecydowanie cieńsze, a często także krótsze. Tym samym cechuje je mniejsza chłonność, dlatego nie mogą być stosowane zamiennie. Służą do zabezpieczenia bielizny przed wydzieliną z pochwy lub krwią menstruacyjną podczas noszenia tamponów. Pochłaniają też nieprzyjemne zapachy.

Wkładki higieniczne z apteki są wykonane z miękkich i bezpiecznych materiałów. Często są pokryte dodatkową warstwą włókniny Soft (np. Bella Panty New wkładki higieniczne). Zapewniają ponadto skórze odpowiedni przepływ powietrza. Przed trafieniem na półki sklepowe przechodzą testy dermatologiczne, które wykluczają ich szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Warto podkreślić, że wkładki do higieny intymnej nie powinny być stosowane codziennie, lecz jedynie w sytuacjach, które tego wymagają. W czasie ich użytkowania można stosować też chusteczki do higieny intymnej oraz płyny do higieny intymnej.

Wkładki urologiczne dla kobiet

Specjalnym rodzajem wkładek do higieny intymnej są wkładki urologiczne dla kobiet. Jest to wyrób medyczny przeznaczony dla tych pań, które mają problem z lekkim nietrzymaniem moczu. Zabezpieczają bieliznę, neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz zapewniają długie uczucie świeżości. Są one nieco grubsze i większe od zwykłych wkładek higienicznych.

Wkładki urologiczne z apteki przeznaczone dla kobiet (np. Inteno Comfort wkładki urologiczne) są dostępne w kilku rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb i zyskać pewność, że zapewnią właściwą ochronę przez potrzebny czas. Mają one anatomiczny kształt, co powoduje, że dopasowują się do kształtu ciała. Ponadto wkładki do higieny intymnej da się przykleić do bielizny. Zapobiega to ich przesuwaniu się nawet w czasie aktywności fizycznej. Są też bardzo dyskretne – ich grubość jest odpowiednia do chłonięcia moczu, ale nie na tyle duża, żeby odznaczać się pod bielizną.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Problem nietrzymania moczu dotyczy również panów. Dlatego w aptece dostępne są wkładki urologiczne dla mężczyzn. Jest to zabezpieczenie przed zabrudzeniem bielizny i wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu, a także sposób na zapewnienie komfortu fizycznego i psychicznego, mimo posiadanej dysfunkcji.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn mają kształt ochraniacza bokserskiego. Dzięki temu dobrze dopasowują się do ciała i nie odznaczają pod bielizną. Materiał, z którego są wykonane, szybko pochłania wilgoć. Zapewnia to uczucie suchości i zmniejsza ryzyko infekcji układu moczowo-płciowego. Wkładki do higieny intymnej posiadają specjalny pas, który dobrze mocuje je do bielizny. Tym samym mogą z nich korzystać nawet aktywni fizycznie mężczyźni.

Specjalistyczne podpaski

Innym rodzajem wkładek do higieny intymnej są specjalistyczne podpaski (np. TENA Lady Normal). Jest to produkt stworzony z myślą o kobietach z kropelkowym nietrzymaniem moczu. Są bardziej chłonne od wkładek urologicznych, dlatego mogą po niego sięgać panie, u których problem ten ma średni stopień nasilenia. Mocz jest natychmiast wchłaniany, co zapewnia długotrwałe uczucie suchości i świeżości. Podpaski specjalistyczne mają system neutralizowania nieprzyjemnego zapachu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij