Podpaski

(42) info
Pokaż filtry Filtruj

Podpaski

Każda osoba doznająca regularnie miesiączki staje przed wyborem niezawodnego, wygodnego dla siebie środka higienicznego, pozwalającego na podejmowanie swoich codziennych aktywności bez obaw o zabrudzenie odzieży. Podpaski to bardzo popularny produkt chłonny dedykowany dziewczętom i kobietom w trakcie menstruacji. Doceniane są za łatwość użycia, bezpieczeństwo stosowania oraz mnogość rodzajów i rozmiarów. Na co zwrócić uwagę przed zakupem podpasek? Dla kogo dedykowane są poszczególne rozmiary? 

Podpaski – jakie wyróżniamy typy podpasek?

Producenci oferują bardzo wiele rodzajów środków chłonnych – wiedzą o tym wszystkie osoby, które choć raz stanęły przed wyborem właściwego produktu w drogerii czy aptece. Podstawowe rozróżnienie dzieli podpaski na dzień oraz na noc. Te, które dedykowane są do stosowania w dzień, zazwyczaj charakteryzują się niższą chłonnością oraz są krótsze. Podpaski dedykowane na noc najczęściej zdolne są do wchłaniania dużych ilości krwi, a ich długość przeciwdziała przeciekaniu. 

Podpaski klasyczne i ultra cienkie

Na rynku znajdują się podpaski różnej grubości. Klasyczne podpaski, których grubość sięga 5–7mm, wypełnione zazwyczaj są watą i dedykowane są paniom, które nie są przekonane do zakupu cieńszych środków chłonnych. Natomiast podpaski ultra – wyjątkowo cienkie, bo mające 2–4mm grubości, to doskonały wybór szczególnie dla kobiet lubiących dopasowane spodnie, gdyż taki rodzaj produktu nie odznacza się na odzieży. Ich wypełnienie jest częściowo organiczne, jednak często zawiera także syntetyczny środek absorbujący wilgoć, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i przeciwdziała przeciekaniu. Ponadto, podpaski typu ultra są mniej wyczuwalne niż te klasyczne, a także lepiej dopasowują się do kształtu ciała. 

Rodzaj powłoki podpasek

Podpaski mogą być pokryte dwoma rodzajami powłoki – bawełnianą włókniną lub syntetyczną siateczką. Powłoczka bawełniana, często określana jako soft, jest dedykowana użytkowniczkom o wyjątkowo delikatnej skórze, podatnej na podrażnienia i odparzenia okolic intymnych. Siateczka syntetyczna, nazywana drainette lub silky–drai, to dodatkowa gwarancja chłonności podpasek, która zapewnia uczucie suchości i czystości skóry. 

Podpaski ze skrzydełkami czy bez?

Producenci oferują podpaski ze skrzydełkami oraz bez. Skrzydełka stanowią dodatkowe mocowanie produktu chłonnego na bieliźnie, dzięki czemu zapobiegają migrowaniu i przeciekaniu krwi. Dodatkowo obecność skrzydełek chroni brzegi bielizny przed zabrudzeniami. Podpaski bez skrzydełek zazwyczaj przeznaczone są na lżejsze krwawienia i zapobiegają podrażnieniom okolic pachwin. 

Podpaski – co oprócz nich składa się na prawidłową higienę intymną?

Czas menstruacji jest momentem, gdy warto zwracać szczególną uwagę na higienę intymną. Pojawiająca się krew, która zalega w podpaskach czy tamponach lub w bieliźnie, to doskonałe warunki do namnażania się bakterii i powstawania infekcji intymnych. Z tego powodu, wszystkie środki chłonne, a także bielizna, powinny być regularnie i często zmieniane na świeże i czyste. Aby odświeżyć się w ciągu dnia, można zastosować chusteczki do higieny intymnej, których poręczne opakowania pozwalają na przenoszenie w torebce czy plecaku. Do codziennej higieny intymnej polecamy delikatne żele myjące, które łagodzą podrażnienia i wspierają prawidłową florę bakteryjną.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij