Podpaski

(22)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Jakie podpaski wybrać?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie „Jakie podpaski wybrać, aby zapewnić sobie stuprocentową ochronę?”. Udzielenie na nie odpowiedzi wcale nie jest łatwe. Po pierwsze dlatego, że każda kobieta może potrzebować innego wsparcia podczas miesiączki. Po drugie może mieć różne oczekiwania i wymagania wobec podpasek. Po trzecie oferta podpasek jest ogromna, co rzutuje na kłopoty z podjęciem decyzji. Przodującą marką na rynku tego typu produktów higienicznych jest bez wątpienia Bella. Bez względu na rodzaj czy firmę podpasek, ich zadaniem jest zapewnienie komfortu przez wszystkie dni miesiączki.

Jakie są rodzaje podpasek?

Podpaski to bardzo różnorodna kategoria produktów. Artykuły te różnią się między sobą pod wieloma aspektami, w tym przede wszystkim:

  • rozmiarem,

  • kształtem,

  • grubością,

  • stopniem chłonności.

Poza tym wyróżnia się podpaski przeznaczone na dzień i na noc. Te drugie mają dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed ewentualnymi zabrudzeniami bielizny podczas snu. Doskonałym ich przykładem są Bella Perfecta Ultra Night extra soft, które posiadają większe osłonki boczne i specjalne paski boczne. Rozwiązania te zapewniają stabilność podpaski podczas użytkowania, a tym samym zapobiegają wyciekom.

Chłonność podpaski

Chłonność podpaski to bez wątpienia główny parametr, jaki bierze się pod uwagę przy wyborze. Podpaski powinno się dobierać w zależności od obfitości krwawienia. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w podpaski o różnym stopniu chłonności na poszczególne dni miesiączki. Chłonność podpaski oznaczona jest z reguły w formie kropelek. Przykładowo: Bella Perfecta Ultra Orange mają 3 kropelki, co oznacza normalną chłonność i wskazane jest do używania przy normalnym krwawieniu, Bella Perfecta Ultra Blue mają 4 kropelki, a Bella Perfecta Ultra Maxi Green posiadają ich aż 5. Te rozwiązania polecane są w przypadku bardziej obfitego krwawienia.

Rozmiar, kształt, grubość

W kwestii rozmiaru to najprościej podzielić podpaski na klasyczne, o regularnym kształcie i o wydłużonym kształcie, jak np. Bella Normal Maxi. Przy kształcie podpasek należy też zaznaczyć, że są wersje ze skrzydełkami i bez. Skrzydełka sprawiają, że podpaska lepiej trzyma się bielizny. Jeśli chodzi o grubość, to spotyka się tzw. podpaski grube, które wykonane są z naturalnych produktów. Dla przykładu podpaski bawełniane Bella Nova, która ma 7 mm grubości. Artykuły te polecane są osobom o bardzo wrażliwej, delikatnej skórze, na której łatwo pojawić się mogą odparzenia. Drugim rodzajem podpasek w kwestii grubości są te ultra cienkie, które mają 2-3 mm, jak np. Bella Perfecta Ultra Violet. Są niezauważalne nawet przy bardzo obcisłym stroju. Mimo że bardzo cienkie i delikatne, to potrafią zapewnić dyskrecję i ochronę. Kształt, rozmiar czy grubość podpaski uzależnioną są tak naprawdę od indywidualnych preferencji oraz z jakim produktem kobieta czuje się najwygodniej.

Na co zwrócić uwagę wybierają podpaski?

Wiele oferowanych podpasek nie zawiera środków zapachowych. Podpaski bezzapachowe to np. Bella Perfecta Ultra Green. Są i takie, które posiadają odświeżający zapach, jak np. Bella Perfecta Ultra Violet. Bardzo ważne, aby podpaska miała zdolność do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, jakie mogą pojawić się podczas miesiączki.

Kolejna kwestia to zdolność podpaski to przepuszczania powietrza. Jego cyrkulacja jest bardzo ważna z uwagi na ryzyko podrażnień skóry. Wiele produktów wyposażona jest w specjalną warstwę chłonną, która zapobiega namnażaniu się bakterii. Często spotykanym rozwiązaniem jest też osłona w formie systemu mikrolejków, który nie tylko szybko odprowadzają wilgoć, ale i skutecznie zatrzymują ją.

Nie można zapomnieć o wielkości opakowania. Do wyboru są podpaski pakowane po 7-8 sztuk, jak i rozwiązania zdecydowanie większe, bo liczące 20 podpasek. Nie mniej jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem są opakowania z 10 podpaskami.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij