Żele, emulsje i płyny do higieny intymnej

(136) info
Pokaż filtry Filtruj

Oferta płynów do higieny intymnej

Oferta płynów do higieny intymnej jest bardzo bogata. Wybierać można spośród produktów znanych i cenionych marek, jak m.in. Iladian, PrOVag, HydroVag, Ziaja, Lacibios Femina, Mucovagin, Lactacyd Pharma, Enilome. Wśród produktów do higieny intymnej wymienia się te o ogólnym przeznaczeniu, jak np. Enilome Healthy Beauty Intima - ochronna emulsja do higieny intymnej, oraz specjalistyczne. Stosunkową nowością są produkty przeznaczone dla mężczyzn i dziewczynek. Dla przykładu żel do higieny intymnej Iladian dla dziewczynek stosowany może być już u dzieci powyżej 3. roku życia, a do pojawienia się pierwszej menstruacji. Z uwagi na obecność oleju z owsa, allantoiny, kwasu mlekowego, to dobre rozwiązanie dla delikatnej i wrażliwej skóry dzieci. Inną propozycją jest płyn do higieny intymnej dla dziewczynki BabyCap, który można stosować już u dzieci po 2. roku życia.

Produkty do higieny intymnej dla mężczyzn

Mężczyźni mogą spotkać bardzo ciekawe środki do higieny intymnej. Doskonałym tego przykładem jest Żel do higieny intymnej Ziaja Yego przeznaczony dla Panów w każdym wieku. Służy do codziennego mycia okolic intymnych, pomaga w łagodzeniu podrażnień i zachowaniu naturalnego pH, wspiera nawilżenie skóry. Inną godną uwagi propozycją jest żel do higieny intymnej ONI.SH. W jego składzie znajduje się wiele naturalnych składników, w tym m.in.: cynk, ekstrakt z nagietka lekarskiego, marakui, aloesu, opuncji figowej, liści oczaru wirginijskiego. Zapewnia dokładne oczyszczenie narządów rodnych, zapobiega namnażaniu bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, wspomaga łagodzenie podrażnień powstałych podczas stosunku.

Specjalne płyny do higieny intymnej dla kobiet

Wśród produktów do higieny intymnej dla kobiet spotkać można środki pomocne w zwalczaniu rozmaitych dolegliwości. Przykładowo Lacibios Femina Protecta to specjalistyczny żel do higieny intymnej wskazany, jako uzupełnienie terapii chorób układu moczowo-płciowego. Zawiera m.in. heksamidynę, alantoinę, d-panthenol, wyciąg z nagietka. Ich połączenia zapewnia m.in. działanie bakteriostatyczne, regenerujące skórę, uczucie swędzenia i pieczenia.

Często spotyka się produkty dla kobiet ze skłonnością do infekcji o podłożu grzybiczym, jak na przykład Lactacyd Pharma. Może być stosowany wspomagająco w leczeniu lub profilaktycznie. Są też specjalne środki do higieny intymnej dla kobiet w czasie regeneracji okolic intymnych po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej oraz po porodzie. Przykładowo emulsja do higieny intymnej Mucovagin fizjoemulsja.

Produkty dla kobiet ciężarnych i podczas menopauzy

Innym rodzajem są środki dla kobiet w ciąży. Przykładowo Lacibios Femina Pregna, który wspomaga ochronę okolic intymnych przyszłych mam, szczególnie podatną na infekcje z uwagi na zmiany hormonalne. Produkt zawiera m.in. kwas mlekowy - wspiera powstawanie bariery ochronnej, ekstrakt z nagietka - wspomaga procesy tonizujące i przeciwzapalne, chlorheksydynę - wspomaga działania bakteriobójcze, bakteriostatyczne i antywirusowe.

Kolejną grupą są produkty do higieny intymnej dla kobiet w okresie menopauzy, u których zachwiana równowaga hormonalna powoduje nadwrażliwość okolic intymnych. Tego typu produkty powinny mieć w swoim składzie kompleks prebiotyczny z kwasem mlekowym. Jego zadaniem jest w przywróceniu i zregenerowaniu naturalnej bariery ochronnej skóry. 

Dobrym przykładem jest Sesderma Nanocare Intimate - żel do okolic intymnych dotkniętych silnymi zmianami hormonalnymi w związku z menopauzą, który wykazuje działanie odmładzające. Zawiera składniki ujędrniające, wypełniające, nawilżające, rozjaśniające. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, który nawilża i regeneruje, a kolejnym czynniki wzrostu, które pobudzają aktywność komórkową, syntezę kolagenu i elastyny.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij