Artykuły higieniczne

(1080) info
Pokaż filtry Filtruj

Oferta artykułów higienicznych

Artykuły higieniczne pomagają zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Artykuły higieniczne mają różne przeznaczenie. Stosowane mogą być do m.in. pielęgnacji jamy ustnej, uszu, okolic intymnych. Wiele z nich, jak podkłady higieniczne czy środki do dezynfekcji, przeznaczone jest do opieki nad osobami niesamodzielnymi.

W ofercie znajduje się wiele produktów przeznaczonych do higieny, w tym:

Produkty higieniczne proponowane są przez różne marki, np. DOZ Daily, Kindii, Inteno, Seni, Lovi, Tena, Bella, Trisept, Halitomin.

Podkłady higieniczne i poporodowe

Podkłady higieniczne służą do zabezpieczenia łóżka przed zawilgoceniem. Stosuje się je podczas pielęgnacji dzieci, jak i osób dorosłych, przy zmianie opatrunków, pieluch, czy porą nocną. Wkład chłonny podkładów z reguły wykonany jest z pulpy celulozowej. W zależności od potrzeb podkłady higieniczne dostępne są w różnych rozmiarach. Np. podkłady higieniczne Seni Soft Super 60 cm x 60 cm lub 90 cm x 60 cm. Podczas opieki nad chorym przydatne są też myjki. W ofercie spotkać można też podkłady dedykowane wyłącznie do przewijania niemowląt, jak i takie przeznaczone dla kobiet w okresie połogu, np. podkłady poporodowe Canpol Night.

Płyny do dezynfekcji i nie tylko

Szczególnym rodzajem produktów do higieny są środki przeznaczone do dezynfekcji skóry lub powierzchni. Likwidują drobnoustroje, które mogą odpowiadać za powstanie wielu chorób. Środki do odkażania dostępne są w różnej postaci, w tym m.in. płyny, żele, spraye, chusteczki. Przykładowe produkty: Inteno AntiSeptic spray do dezynfekcji powierzchni 500 ml, Trisept Complex płyn do dezynfekcji 5 l. Należy też wspomnieć o produktach dedykowanych do odkażania dziecięcych akcesoriów, jak np. Canpol Babies płyn do mycia smoczków i butelek 500 ml, czy preparatach do ochrony i neutralizacji alergenów kurzu domowego, np. Allergoff Spray 400 ml.

Środki do higieny jamy ustnej

Spośród produktów do higieny ważne miejsce zajmują te przeznaczone do jamy ustnej. Wśród nich wymienia się:

  • szczoteczki do mycia zębów, w tym nawet dla najmłodszych, jak np. Baby Ono szczoteczka do pierwszych ząbków,

  • pasty do zębów, 

  • środki do czyszczenia protez,

  • czyściki międzyzębowe, nić dentystyczna,

  • skrobaczka do języka.

Majtki chłonne i nie tylko

Majtki chłonne to produkt dedykowany osobom zmagającym się z problem inkontynencji. W zależności od stopnia nietrzymania moczu wybierać można spośród różnego rodzaju majtek chłonnych. W przypadku osób unieruchomionych lepszym rozwiązaniem okażą się pieluchomajtki. W ofercie dostępny jest duży wybór majtek poporodowych dla kobiet w okresie połogu czy wkładek laktacyjnych. Produkty te pozwalają skuteczniej chronić ubrania i bieliznę przed ewentualnymi zabrudzeniami, zapewniają świeżość i komfort. Są też pieluchy dla dzieci czy podpaski.

Waciki, chusteczki, patyczki

W ofercie producentów wybierać można spośród mnóstwa chusteczek nawilżanych – do higieny intymnej, odświeżających do rąk, do demakijażu czy pomocnych w opiece nad najmłodszymi. Jest bogata oferta patyczków higienicznych dla dzieci np. Kindii Bamboo i dorosłych np. Cleanic. Nie można zapomnieć o szerokim wyborze wacików i płatków higienicznych do usuwania makijażu i oczyszczania skóry. Szczególnym ich rodzajem są płatki dla niemowląt, które pozwalają na wygodną pielęgnację twarzy, fałdek skórnych i pachwin, z użyciem kremu, zasypki, wody, oliwki.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij