Waciki, płatki higieniczne

(19) info
Pokaż filtry Filtruj

Płatki i waciki higieniczne

W ofercie płatków i wacików higienicznych najczęściej spotyka się produkty następujących marek: DOZ Daily, Donna, Cleanic, Kindii. Należy jednak zaznaczyć, że ta ostatnia marka posiada w swojej ofercie środki higieniczne dedykowane najmłodszym.

Płatki higieniczne dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności. Wybierać można spośród opakowań liczących po:

Większe opakowanie to rozwiązanie idealne, kiedy z płatków kosmetycznych korzysta kilka osób. Trzeba też zaznaczyć, że z reguły im większe opakowanie, tym bardziej atrakcyjnie przedstawia się cena. Poza tym waciki kosmetyczne dostępne są w różnych kształtach. Najczęściej spotykane są okrągłe płatki, lecz oferta obejmuje również w kształcie kwadratu, jak np. płatki kosmetyczne Cleanic Pure Efect. W większości przypadków waciki higieniczne dostępne w opakowaniach ze sznureczkiem, który pozwala na ich wygodne zawieszenie w dowolnym miejscu.

Płatki kosmetyczne – przeznaczenie

Płatki kosmetyczne przeznaczone są do codziennej kosmetyki i pielęgnacji skóry, dbają o jej piękno i naturalny blask. Wykorzystuje się je do delikatnego, a zarazem skutecznego oczyszczania twarzy, dekoltu czy szyi, nie tylko z makijażu, ale i innych zanieczyszczeń. Dzięki wacikom kosmetycznym w łatwy sposób można usunąć lakier z paznokci. Stosowane są też podczas robienia okładów czy maseczek na oczy.

Ciekawą propozycją są waciki kosmetyczne z nawilżoną powierzchnią, dzięki czemu są jeszcze bardziej miękkie. W ten sposób mogą być bez obaw stosowane nawet do oczyszczania delikatnych okolic oczu. Przykładem takiego produktu są płatki kosmetyczne Cleanic Pure Efect wzbogacone substancją Soft Touch. Doskonałym rozwiązaniem są tzw. szyte płatki, które nie rozwarstwiają się, a dzięki temu nie pozostawiaj na skórze włókien. Taka struktura pozwala na łagodne i skuteczne i oczyszczanie. Do wykończenia powierzchni tego rodzaju wacików wykorzystuje się specjalny system wypukłości i zagłębień. Takie rozwiązanie spotkać można w m.in. bawełnianych płatkach kosmetycznych Donna.

Płatki kosmetyczne dla najmłodszych

Płatki higieniczne to produkt powszechnie wykorzystywany w opiece nad małymi dziećmi. Waciki polecane są do przemywania i osuszania twarzy, ale też ciała dziecka, zwłaszcza fałdek skórnych i pachwin. Dodatkowo ułatwiają aplikację kremu, oliwki czy zasypki. Wśród nich oferowane są produkty przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Wyróżnia się płatki higieniczne dla niemowląt, czyli dzieci do ukończenia 1. roku życia, jak Cleanic Kindii, Baby Sensitive, płatki bawełniane dla niemowląt oraz dla nieco starszych pociech, jak Kindii Bamboo, płatki dla dzieci. Pierwsze są w całości wyprodukowane z bawełny, a drugie powstały z połączenia bawełny i bambusa. Oba produkty wyróżniają się delikatnością i miękkością. Przez to, że stworzono je z naturalnych składników, więc ryzyko ewentualnych reakcji alergicznych jest zredukowane do minimum. W przypadku dzieci kwestia ta jest szczególnie ważna, z uwagi na ich delikatną skórę, skłonną do podrażnień. Warto wspomnieć, że płatki higieniczne Kindii Bamboo to produkt oznaczony certyfikatem Vegan. Ich opakowanie wykonane zostało ze specjalnej folii, która podlega całkowicie recyklingowi i w ten sposób zapewnia ochronę środowiska.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij