Patyczki higieniczne

(23) info
Pokaż filtry Filtruj

Wybór patyczków higienicznych

Wybierać można spośród patyczków higienicznych różnych marek, w tym m.in. Bella, Kindii, Canpol, Cleanic. Najczęściej produkty te dostępne są w plastikowych opakowaniach kwadratowych np. Cleanic, patyczki higieniczne, pudełko, 200 szt. lub okrągłych np. Cleanic, patyczki kosmetyczne, pudełko okrągłe, 100 szt. Często spotykane są też patyczki kosmetyczne w foliowych torebkach ze sznureczkiem, dzięki czemu można je zawiesić w dowolnym miejscu np. Cleanic, patyczki kosmetyczne, folia, 160 szt.

Patyczki oferowane są w różnych wersjach pojemnościowych. Do wyboru są m.in. opakowania liczące:

Patyczki higieniczne dla dzieci

W ofercie spotkać można patyczki higieniczne dedykowane najmłodszym. Wśród nich znajdują się produkty przeznaczone:

Patyczki do uszu dla najmłodszych, z uwagi na swój specjalny rozszerzający się kształt, zapewniają dokładną, ale przede wszystkim bezpieczną pielęgnację. Patyczki z takim ogranicznikiem chronią przed przypadkowym, za głębokim wsunięciem do ucha.

Produkty te są idealny do dbania o higienę trudno dostępnych miejsc na skórze dziecka. Wykorzystywane są z reguły do punktowego oczyszczania i osuszania zewnętrznych części uszu, ale mogą być też użyte do oczyszczania dziecięcego pępka lub nosa. Z patyczków higienicznych korzysta się też do nanoszenia substancji pielęgnacyjnych i leczniczych.

Patyczki do uszu dla dorosłych

Patyczki dla osób dorosłych mają nieco innych kształt. Ich główka jest zdecydowanie węższa. Zastosowanie jest takie samo, jak w przypadku patyczków higienicznych dla dzieci. Dodatkowo wykorzystywane są do nakładania kosmetyków, a następnie do demakijażu, szczególnie okolicy oka. Przydają się też do aplikacji preparatów wokół paznokci. Oto przykładowe produkty z tej kategorii: Cleanic, patyczki kosmetyczne, folia, 100 szt., Cleanic, patyczki kosmetyczne, pudełko okrągłe, 200 szt.

Spotkać można też patyczki dla dorosłych o skórze wrażliwej. Przykładem takie produktu są Cleanic Sensitive, wykonane z delikatnej bawełny, która dodatkowo nasączona została wyciągiem z aloesu. Ekstrakt z tej rośliny wykazuje działanie nawilżające, przyspiesza proces gojenia, łagodzi stany zapalne. A to tylko wybrane spośród jego cennych właściwości.

Czy wszystkie patyczki są bawełniane?

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są patyczki kosmetyczne, których główki wykonane są całkowicie z czystej bawełny. To naturalny materiał, który bez obaw można stosować u osób skórze bardzo delikatnej. Alternatywą dla patyczków bawełnianych są te, powstałe z połączenia bawełny i włókien bambusa, jak np. Kindii Bamboo, patyczki dla dzieci, 60 szt. To produkt, który powstał z myślą o ochronie środowiska. Zastosowane do ich wytworzenia materiały są całkowicie biodegradowalne. Oprócz naturalnej główki, trzon i opakowanie patyczków są z papieru. Produkt ten poddany może być w 100% recyklingowi.

Pamiętajmy, aby nie używać patyczków higienicznych do oczyszczania wewnętrznych części uszu i nosa. Takie działanie może przynieść wiele złego, np. może dojść do urazu mechanicznego, usunięcia warstwy ochronnej kanału słuchowego, a nawet zaczopowania go i kłopotów ze słuchem.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij