Pieluchy dla dorosłych

(109)
Pokaż filtry Filtruj
z 6

 

Pampersy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych, znane też jako pieluchomajtki, to wyroby medyczne przeznaczone do zabezpieczania w przebiegu inkontynencji moczowej i kałowej o różnej etiologii i nasileniu. Produkty tego typu dostępne w aptece cechują się różnym stopniem absorpcji, rozmiarami i kształtami. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą odpowiedni do swoich potrzeb model. Pieluchomajtki dla dorosłych są łatwe do zakładania i zdejmowania. Ich specjalna konstrukcja zapewnia komfort noszenia oraz umożliwia sprawną wymianę. W aptece znajdują się modele (takie jak Super Seni czy TENA Flex Super) dla aktywnych, mobilnych i samodzielnych osób, którym nietrzymanie moczu lub kału utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dostępne są także modele dla osób leżących i unieruchomionych, które w czynnościach higieny osobistej i pielęgnacji ciała wymagają pomocy.

Z wyglądu pieluchy dla dorosłych przypominają zwykłą bieliznę, dzięki czemu są niewidoczne pod ubraniem. Majtki chłonne marki Inteno oraz Tena są cienkie, a dzięki przewiewnym i wykonanym z hipoalergicznych tworzyw materiałom nie powodują uczuleń i odparzeń. Wolna od lateksu formuła sprawia, że są one przyjemne w dotyku. W asortymencie apteki znajduje się szeroki wybór pieluch dla dorosłych od znanych i cenionych marek, takich jak SeniMoliCare.

Jak działają pieluchy dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla seniora, np. Super Seni QuatroMoliCare Slip, działają na podobnej zasadzie co wyroby higieniczne tego typu dla niemowląt. Zastosowane chłonne podkłady o różnym stopniu absorpcji szybko wchłaniają wilgoć pochodzenia fizjologicznego i odprowadzają ją od skóry. Dzięki właściwościom wiążącym zapewniają uczucie suchości. W ofercie apteki dostępne są także pieluchomajtki ze wskaźnikiem wilgoci (np. Tena Slip ProSkin Plus). Pomagają one monitorować poziom zużycia produktu, informując użytkownika o konieczności wymiany poprzez zmianę koloru lub rozmycie nadruku. W trosce o higienę, samopoczucie i czystość odzieży użytkownika pieluchy dla dorosłych posiadają również hydrofobowe osłonki, zabezpieczające przed przeciekaniem oraz pulpę celulozową, która równomiernie rozprowadza płyn i zatrzymuje nieprzyjemny zapach.

Asortyment apteki zawiera też inne pieluchy rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, zarówno do użytku dziennego, jak i nocnego. Należą do nich m.in.: Super Seni TrioSuper Seni PlusTena Slip.

Rodzaje pieluch

W ofercie pieluch dla dorosłych z apteki są modele w rozmiarze od S do XL z mocowaniem na przylepce, rzepy lub z elastycznym pasem. To produkty komfortowe w noszeniu i jednocześnie funkcjonalne. Choć to wyroby jednorazowego użytku, które po zabrudzeniu należy wyrzucić do kosza, to jednak rzepy umożliwiają wielokrotne zapinanie i odpinanie – dzięki technologii zapobiegającej ich odkształceniom. Pasy z kolei są na tyle elastyczne i mocne, że dopasowują się do obwodu bioder nawet na 170 cm, a przy tym nie uciskają, nie wbijają się i nie spadają. Pieluchomajtki z apteki zostały stworzone z myślą o dopasowaniu do kształtu okolic intymnych mężczyzn i kobiet i utrzymaniu przy tym wysokiego poziomu chłonności.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij