Pieluchy dla dorosłych

(142) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych stosuje się w wielu różnych sytuacjach. Ich podstawowe zastosowanie to zachowanie higieny u osób, które mają problemy z nietrzymaniem moczu lub kału. Są to głównie osoby leżące, unieruchomione w wyniku operacji lub po prostu ciężko chore. Pieluchy dla dorosłych potocznie nazywa się pieluchomajtkami. Zostały one stworzone tak, aby ich noszenie było wygodne, dyskretne oraz skuteczne. Charakteryzują się doskonałą chłonnością, co niweluje ryzyko zabrudzenia pościeli bądź ubrania.

Pieluchomajtki dzielą się na szereg różnych rodzajów. Przy wyborze najlepiej zwrócić uwagę na chłonność oraz rozmiar. Pieluchy dla dorosłych przypominają standardową bieliznę, dlatego też zostały podzielone na rozmiary: S, M, L i XL. Wybór konkretnego wymiaru zależy od obwodu pasa chorego. Powinno się go precyzyjnie dobrać, ponieważ wpływa to na późniejszy komfort użytkowania. 

Pieluchy dla dorosłych są także podzielone na poziomy chłonności, które można wybrać od lekkiego aż do bardzo ciężkiego. Obowiązuje kropelkowy system oznaczania. Przykładowo Seni Active Plus to model do średniego i ciężkiego nietrzymania moczu. W przypadku TENA Lady Pants Plus Noir poziom chłonności jest oznaczony jako lekki, lecz są one przeznaczone dla kobiet z umiarkowanym stadium nietrzymania moczu aż do nasilonego.

Jakie pieluchy dla dorosłych wybrać?

Pieluchy dla dorosłych u niektórych osób są konieczną codziennością, stąd podział na małe i duże opakowania, aby móc wybrać te, które są bardziej ekonomiczne. Obecnie możemy skorzystać również z wersji stworzonych z myślą o danej płci. Kobiety mogą zdecydować się na TENA Lady Pants Plus Creme, natomiast mężczyźni mają do wyboru TENA Men Pants Plus. Dość popularnym rozwiązaniem są specjalne pieluchy na noc, takie jak TENA Pants ProSkin Super Night. Są one idealnym wyborem dla osób cierpiących z powodu nietrzymania moczu. Dzięki pieluchomajtkom odzyskują one wiarę w siebie i nie czują się niekomfortowo w towarzystwie innych ludzi.

Jeżeli zależy nam na najlepszej jakości, warto zdecydować się na typowo medyczne pampersy. Pieluchy dla dorosłych z wyższej półki to Super Seni Quatro lub Seni Active Classic. Mimo niskiej ceny gwarantują chłonność, są wytrzymałe i wygodne oraz bez problemu znajdziemy dowolny rozmiar. Można się w nich swobodnie przemieszczać. Pacjentom leżącym poleca się z kolei Inteno Active oraz Inteno Safety. 

Pieluchomajtki można też wybrać ze względu na budowę. Dzięki temu ich noszenie nawet przez dłuższy czas nie będzie stanowiło problemu. Dobrym przykładem jest TENA ProSkin Comfort Plus. Są to tzw. pieluchy anatomiczne, które umieszcza się wewnątrz bielizny.

Jeśli chodzi o pieluchomajtki, należy brać pod uwagę także to, czy przepuszczają one jakiekolwiek zapachy. W przypadku tańszych, niskiej jakości pieluch może to być dość uciążliwe, zwłaszcza przy osobach na stałe unieruchomionych. W tej kwestii zdecydowanie lepiej wybrać droższy produkt, aby uniknąć takich sytuacji.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij