Higiena uszu

(23) info
Pokaż filtry Filtruj

Czym czyścić uszy?

Oferta produktów do higieny uszu jest bardzo bogata. W ofercie znajdują się następujące kategorie tego typu akcesoriów: spraye, ampułki, krople do uszu. Są to preparaty miejscowe rozpuszczające woskowinę. Wybierać można spośród artykułów różnych marek, w tym m.in.: Otovax, Ceruclear, Otosan, Aurimax, Voskolix, Ottilan, A-Cerumen, Solwax Active, Antotalgin, Olivocap, Vaxol, Fonix, Akuvax, Akustone, DOZ PRODUCT. 

Oferowane są produkty do higieny uszu przeznaczone dla całej rodziny, a także specjalnie dedykowane najmłodszym. Cena tego typu środków oscyluje w granicach 10–20 zł. Rozbieżność ta jest podyktowana głównie pojemnością produktu. Spraye do uszu są dostępne w opakowaniach 10 ml, 15 ml, 20 ml, a nawet 30 ml, 40 ml czy 50 ml. Krople do uszu są z reguły w mniejszych opakowaniach, po 10–15 ml, zaś ampułki po 2 ml.

Spray do uszu

Preparaty do uszu w sprayu to zdecydowanie najbardziej popularne środki do czyszczenia tego obszaru ciała. W ich składzie znajdują się substancje, których zadaniem jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego woskowiny, a w konsekwencji jej sprawne i bezpieczne usunięcie. Działanie sprayów do uszu opiera się zazwyczaj na olejach naturalnych. Produkty te dzięki końcówce aplikującej są łatwe do użycia.

Większość sprayów tworzy barierę ochronną przeciwko działaniu wody. Okazuje się to pomocne w przypadku tzw. ucha pływaka, czyli skłonności do podrażnień przewodu słuchowego pod wpływem wody. Poza tym likwidują problem wysychania woskowiny usznej i powstawania suchych korków woskowinowych. W ofercie są też spraye do stosowania przy podrażnieniach ucha, zaburzeniach wrażliwości na dźwięki, bólu czy infekcji, jak np. Fonix Ból Uszu. Zawiera on mieszankę składników roślinnych, znanych z korzystnego działania leczniczego, jak m.in. wyciąg z palmy sabałowej, bisabolol, olej z liści oliwki europejskiej, olej z liści cynamonu, wyciąg z koralowca gorgonia.

Krople do uszu

Drugą kategorią produktów do higieny uszu są krople. Podobnie jak spraye, rozpuszczają one woskowinę, ułatwiając jej usunięcie. Mogą mieć charakter olejowy. Wówczas w ich składzie spotkamy takie rodzaje olejów, jak m.in.: ze słodkich migdałów, z nasion ogórecznika, z nasion czarnej porzeczki, kajeputowy, z owoców jałowca, goździkowy, z kwiatów pelargonii pachnącej. Dzięki nim, poza usuwaniem zanieczyszczeń, krople działają nawilżająco na skórę uszu oraz łagodząco na ewentualne zaczerwieniania i podrażnienia. Krople do uszu mogą być też na bazie takich składników, jak np. gliceryna, nadtlenek karbamidu, woda oczyszczona, glikol propylenowy, alkohol etylowy. Przykładowe produkty to naturalne krople do uszu Otosan 10 ml oraz Solwax Active krople do usuwania woskowiny usznej 15 ml.

Ampułki do uszu

Trzeci rodzaj produktów do higieny uszu, jaki można znaleźć w ofercie, to ampułki. Są one zdecydowanie rzadziej oferowane w porównaniu ze sprayami. To wyrób medyczny, który pomaga w usuwaniu zalegającej woskowiny i zmniejsza ryzyko jej ponownego gromadzenia. Z uwagi na jednodawkowe opakowanie produkty te uważa się za bardzo higieniczne, bezpieczne i łatwe w użyciu. Przykładem ampułek do higieny uszu jest preparat od A-Cerumen, w którego składzie znajdują się m.in. substancje powierzchniowo czynne, nawilżające i pomocnicze.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij