Apteczki i materiały opatrunkowe

(511) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak przedstawia się oferta materiałów opatrunkowych?

W ofercie apteki internetowej czeka niezwykle szeroka oferta materiałów opatrunkowych, wśród których znajdują się:

Spotkać można artykuły opatrunkowe wielu znanych na rynku medycznym marek, w tym m.in. Medicomp, DOZ Product, Viscoplast, Cosmopor E, Omnifix E, Pasomed, Salvequick, Help4Sikin. Dostępne są również od razu skompletowane apteczki.

Bandaże, siatki opatrunkowe, opatrunki gipsowe

W ofercie dostępny jest duży wybór bandaży, zarówno tradycyjnych do zabezpieczenia opatrunku, jak i elastycznych. Te drugie są wersji z zapinkami i samoprzylepnej, służą nie tylko do podtrzymania opatrunku, ale i stabilizacji zmienionej chorobowo okolicy. Alternatywą dla bandaża są opatrunki siatkowe. Nie wywołują nadmiernego ucisku i podrażnień skóry, nie blokują dostępu powietrza do skóry i swobody ruchu. W zależności od części ciała, która wymaga opatrzenia, dostępne są w różnych rozmiarach, np. siatka elastyczna opatrunkowa Codotex rozmiar 6 głowa - ramię - podudzie - kolano. W przypadku niektórych urazów konieczne staje się użycie opatrunków usztywniających. W składzie tych produktów znajdują się włókno szklane nasączone żywicą poliuretanową. Zazwyczaj w ciągu kilku minut uzyskuje się sztywną osłonę na ranę.

Kompresy i gazy

Gazy i kompresy to produkty powszechnie stosowane w opatrywaniu różnego rodzaju ran. Te pierwsze to nic innego, jak różnej wielkości kawałki bawełnianej gazy, które dostępne są w wersji jałowej i niejałowej. Służą do bezpośredniego opatrywania uszkodzonej skóry, absorbują powstałe w jej wyniku wysięki. Podobne przeznaczenie mają kompresy włókninowe. Oprócz nich są też kompresy żelowe do stosowania:

  • na ciepło przy np. stanach zapalnych ścięgien, stawów, zatok, bólach menstruacyjnych, stresie,

  • na zimno przy np. bólach mięśni, siniakach, obrzękach, ukąszeniach owadów, skręceniach, krwawieniu z nosa.

Przykładowe produkty: DOZ PRODUCT kompres żelowy do stosowania na ciepło i zimno 10 x 10 cm, PiC Thermogel kompres żelowy zimno-ciepły 10 x 26 cm.

Plastry i przylepce

Plastry i przylepce to najbardziej popularne produkty opatrunkowe. Przylepce mogą być na szpulce z możliwością odcięcia dowolnej wielkości lub w plastrach o różnych rozmiarach. Plastry oferowane są ze zwyczajnym opatrunkiem, jak i w wersji specjalnej na odciski, pooperacyjne z wkładem antybakteryjnym, na gojenie pęknięć skóry. Często spotykane są plastry na nagniotki i plastry na opryszczkę. Dla najmłodszych są kolorowe plasterki z postaciami z bajek, zwierzętami i innymi wesołymi wzorkami. 

Opatrunki specjalistyczne

Opatrunki specjalistyczne to okazała kategoria produktów. Znajdują się tutaj m.in.:

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij