Bandaże i siatki opatrunkowe

(67) info
Pokaż filtry Filtruj

Bandaże

Apteka oferuje wiele rodzajów bandaży – od elastycznych po opatrunkowe, znanych i cenionych producentów, m.in. firmy StokBanBandaże dostępne w asortymencie to wyroby medyczne przypominające taśmę o różnym stopniu elastyczności, splotu, chłonności, długości, wytrzymałości i funkcjonalności. Bez względu na rodzaj, produkty takie jak StokBan Green Grass czy StokBan Skin pozwalają na szybkie i wygodne zabezpieczenie zarówno sączącej się rany, jak i uszkodzonego stawu. Niektóre modele, zwłaszcza bandaż elastyczny (taki jak np. StokBan Light Blue), mogą pełnić szczególne funkcje i służyć do podtrzymywania opatrunków w trudno dostępnych miejscach. Do tego sprawdzają się jako bandaż uciskowy lub opaska po oparzeniach czy jako stabilizator w przypadku takich kontuzji, jak zwichnięcia i skręcenia.

Produkty StokBan wyróżniają się specjalną formułą, która nie wymaga stosowania zapinek ani plastrów. Bandaż samoprzylepny z apteki doskonale nadaje się do zabezpieczania miejsca z opatrunkiem. Nie przesuwa się i nie luzuje, dlatego cenią go szczególnie osoby aktywne fizycznie. Dzięki swoim właściwościom bywają wykorzystywane jako dodatkowe zabezpieczenie pod ochraniacze w wielu dyscyplinach sportowych oraz w rehabilitacji różnych stanów pourazowych i chorobowych jako taśma kinezjoterapeutyczna. Bandaże elastyczne z apteki mają szerokie zastosowanie. Sprawdzają się również przy chorobach żył kończyn dolnych, jako wsparcie medyczne do mocowania różnych szyn, okładów i kompresów, a także do leczenia obrzęków. Dostępne w aptece bandaże kolorowe są atrakcyjne dla dzieci.

Siatka opatrunkowa

W przypadku rozległych ran niezbędna jest dodatkowa ochrona, zapobiegająca przesuwaniu się opatrunku. W poniższej kategorii wyrobów medycznych znajdują się siatki opatrunkowe wykonane z bezpiecznych dla skóry, hipoalergicznych materiałów. Ich konstrukcja pozwala odpowiednio zabezpieczyć ranę w takich okolicach ciała, jak kolano, ramię, łokieć, stopa czy podudzie. W zależności od producenta siatka na opatrunek może posiadać zapinkę lub nie. W ofercie apteki znajdują się siatki od firmy CodofixDOZ, charakteryzujące się właściwościami rozciągliwymi.

Elastyczne siatki opatrunkowe Codonet lub Codofix 4 dostępne są w wielu rozmiarach i nadają się do stosowania na różne okolice ciała. To wyroby, które mogą stanowić alternatywę dla bandaży. Delikatnie podtrzymują opatrunek, bez wywoływania ucisku i podrażnień skóry. Nie blokują przepływu krwi i nie krępują ruchów. Dostępne w aptece produkty sprawdzają się w stanach pourazowych i pooperacyjnych, w chirurgii dziecięcej oraz w przypadku ran oparzeniowych.

Opaski dziane podtrzymujące

Opaski dziane z apteki, jak DOZ 10 cm x 4 cmPaso, to wyroby jednorazowego użytku, które służą do podtrzymywania opatrunków, okładów i kompresów oraz zabezpieczania od zewnątrz rany. Produkty tego typu są przyjemne w dotyku, nie marszczą się, nie ograniczają przepływu krwi, nie zaczepiają o włosy i odzież. Ich cechy charakterystyczne to różnorodna rozciągliwość i właściwości kohezyjne. W ofercie apteki jest też opaska opatrunkowa z właściwościami szczepialności, dzięki czemu do ochrony uszkodzonej okolicy ciała wystarczy już kilka zwojów produktu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij