Plastry i przylepce

(278) info
Pokaż filtry Filtruj

Plastry i przylepce

W kategorii plastry i przylepce znajduje się szeroki wybór wyrobów medycznych, dzięki którym w szybki i łatwy sposób można zabezpieczyć niewielkie rany i drobne skaleczenia. W ofercie są m.in. plastry opatrunkowe DOZ w uniwersalnym zestawie dla całej rodziny, zawierającym 24 sztuki gotowych do użycia produktów. Ponadto dostępne są plastry opatrunkowe Cosmopor E. Poza tym jest też plaster bez opatrunku Viscoplast w rolce. Jeśli plastry są nakładane i wymieniane zgodnie z zaleceniami, to pomagają w ograniczeniu ryzyka infekcji i rozchodzenia się brzegów uszkodzonej skóry. Plastry na rany przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Przyspieszają gojenie również dzięki właściwościom antyseptycznym. Asortyment apteki zawiera produkty od znanych i cenionych firm, takich jak ViscoplastDOZ czy Salvequick. Wśród nich można znaleźć plastry niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy na skaleczenia, otarcia i innego rodzaju uszkodzenia. Zostały one wykonane z różnego tworzywa, m.in. włókniny, tkaniny czy pianki. Dostępne są jeszcze plastry żelowe o właściwościach wodoodpornych, zrobione z przezroczystej i elastycznej warstwy, która dokładnie chroni skórę przed kontaktem rany ze środowiskiem zewnętrznym. Tego typu właściwości posiada np. plaster DOZ. Wśród plastrów i przylepców znajdują się także produkty dedykowane najmłodszym użytkownikom oraz osobom o skórze bardzo wrażliwej, m.in. DOZ DoziaDOZ Neonowe. Są to wyroby z opatrunkiem i kolorowym nadrukiem od strony zewnętrznej plastra.

Plastry z opatrunkiem

Plastry z opatrunkiem to kategoria specjalistycznych produktów, zawierająca szeroki wybór wyrobów medycznych do zabezpieczania ran i uszkodzeń skóry. Wśród nich znajdują się m.in. plastry opatrunkowe jałowe Cosmopor E, dostępne w różnych rozmiarach. Przeznaczone są one przede wszystkim do opatrywania pooperacyjnych sączących się ran oraz do jałowego zabezpieczania skaleczeń. Produkty marki Cosmopor E to samoprzylepne, wielowarstwowe opatrunki, posiadające hydrofobową powłokę nieprzywierającą do rany.

Z oferty plastrów z apteki można wybrać również inne plastry opatrunkowe jałowe, np. Pasocare Med. Do tego dochodzą produkty z właściwościami antybakteryjnymi, polecane szczególnie w stanach pooperacyjnych, m.in. PiC Soffix Med, które łatwo dopasowują się do ciała. Poza tym są trwałe, ale jednocześnie mogą być bezboleśnie usuwane bez ryzyka reakcji alergicznych czy powstania miejscowego odczynu. Plaster hipoalergiczny to wyrób medyczny, który może być stosowany do każdego typu skóry.

Przylepce na szpulce i paski

W kategorii przylepce na szpulce i paski znajduje się duży wybór produktów przeznaczonych do mocowania i pokrywania całej powierzchni opatrunku, nawet w trudno dostępnych i problematycznych częściach ciała, a także mocowania instrumentów pomiarowych, sond czy cewników. W ofercie dostępne są produkty takich marek, jak Omnifix EOmnipor oraz wiele innych. Przylepce w rolce z apteki to hipoalergiczne akcesoria wykonane z tkaniny, włókniny lub syntetycznego materiału. Przepuszczają powietrze i parę wodną, są wytrzymałe, dobrze przylegają oraz nie pozostawiają resztek kleju po zdjęciu. Ponadto nie absorbują promieni RTG, dzięki czemu nie muszą być zdejmowane do prześwietlenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij