Igły i strzykawki

(80) info
Pokaż filtry Filtruj

Jakie igły są w ofercie?

W ofercie znajduje się szeroki wybór igieł przeznaczonych do wstrzyknięć insuliny oraz igieł klasycznych przeznaczonych do iniekcji. W przypadku tych pierwszych popularnymi markami są PIC oraz BD. Z kolei igły tradycyjne są proponowane przez takie marki, jak m.in. Romed, Terumo Agani, Dickinson, BD, Novofine.

  • Igły iniekcyjne

Igły iniekcyjne dostępne są w różnych rozmiarach. Wybierać można spośród m.in.: 31G (0,25 mm) x 6 mm, 30G (0,3 mm) x 8 mm, 26G (0,45 mm) x 13 mm, 22G (0,7 mm) x 30 mm, 22G (0,7 mm) x 40 mm, 20G (0,9 mm) x 40 mm, 18G (1,2 mm) x 38 mm, 18G (1,2 mm) x 40 mm, 24G (0,8 mm) x 40 mm. Każdy z rozmiarów posiada specjalne oznaczenie kolorystyczne zgodne z normami ISO. Igły tradycyjne sprzedawane są w opakowaniach o różnej pojemności. Spotkać można zarówno niewielkie zestawy, jak np. igły Novofine 31G x 6 mm 7 sztuk, jak i duże opakowania liczące po kilkaset sztuk, jak np. igły Romed 0,7 x 30 mm 100 sztuk Wszystkie z oferowanych zestawów zawierają igły jednorazowego użytku, sterylizowane tlenkiem etylenu, pojedynczo pakowane, dzięki czemu zachowana jest ich jałowość.

  • Igły insulinowe

Drugim rodzajem igieł są tzw. igły insulinowe. Część z nich wykorzystywana jest też do iniekcyjnego podawania hormonu wzrostu. Zdecydowana większość igieł insulinowych, jakie możliwe są do nabycia, będzie kompatybilna z powszechnie stosowanymi i dostępnymi na rynku penami. Zazwyczaj oferowane są opakowania, w których znajduje się 100 sztuk. Wybierać można spośród igieł insulinowych o różnych rozmiarach. W sprzedaży są m.in. Igła 0,7, 40mm, 100 szt. (Dickinson), 32G (0,23 mm) x 6 mm, 31G (0,25 mm) x 6 mm, 33G (0,20 mm) x 4 mm. Najczęściej spotykanymi igłami do insuliny są Insupen od PIC. W igłach tych zastosowano technologię cienkich ścianek, dzięki czemu przepływ insuliny jest łatwiejszy i szybszy, a czas wstrzyknięcia krótszy. Poza tym na uwagę zasługuje trzykrotne ostrzenie i specjalne pokrycie przeciwtarciowe, które znacznie redukują dyskomfort przy iniekcji.

Jakie strzykawki są w ofercie?

W ofercie spotkać się można z różnymi rodzajami strzykawek. Do wyboru są m.in. strzykawki dwu- i trzyczęściowe. Czym się różnią? Strzykawki dwuczęściowe najprościej opisać można, jako cylinder o otwartym końcu, zawierający tłok z prętem, zakończony stożkiem, do którego przymocowana jest igła. W modelach trzyskładnikowych zastosowane jest dodatkowo przymocowane do tłoka uszczelnienie, które zapewnia bardziej płynny ruch wzdłuż cylindra.

Wśród strzykawek znajdują się modele m.in.:

Oferowane strzykawki różnią się też pod względem pojemności. Spotykane są:

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij