Suplementy na osteoporozę

(21) info
Pokaż filtry Filtruj

Witaminy i minerały

Suplementy diety na osteoporozę z apteki stanowią jeden z najważniejszych elementów profilaktyki i leczenia postępującego ubytku masy kostnej, wskutek którego pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości somatyczne, w tym ból kończyn. Ze względu na to, że w wyniku choroby kości stają się cienkie, słabe i podatne na złamania, potrzebują większej ilości odpowiednich składników odżywczych, które poprawią ich wytrzymałość oraz uwolnią od przykrych konsekwencji. 

Właściwą podaż na wapń, magnez, fosfor, witaminę K i D czy kolagen zapewnią suplementy na osteoporozę, takie jak m.in. Witaminy Ojca Grzegorza, Artrobon czy Ostercal, które za sprawą optymalnego doboru składników pozwalają na właściwe nasycenie organizmu w niezbędne substancje czynne. Do wyboru są także suplementy jednoskładnikowe, jak Witamina K2 od Protego. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy możne znaleźć dla siebie odpowiedni produkt, ale tylko dzięki regularnemu stosowaniu suplementów na osteoporozę znanych marek z apteki od m.in. Nutropharma, Bonimed lub Salvum Lab można zatrzymać albo spowolnić postęp osteoporozy, na wystąpienie której najbardziej narażone są kobiety w okresie menopauzy, osoby starsze oraz obciążone przewlekłymi schorzeniami powodujące pogorszenie spójności tkanki kostnej. 

Suplementy na osteoporozę nie tylko stymulują procesy kościotworzenia, za sprawą których ubytki masy kostnej zostają stopniowo uzupełniane, ale także usprawniają pracę układu ruchu, w tym zwłaszcza stawów, dlatego mogą z nich korzystać również osoby znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka jej wystąpienia, np. seniorzy, miłośnicy sportu czy otyli. Suplementy na osteoporozę warto stosować także jako uzupełnienie niezrównoważonej diety ubogiej w składniki budulcowe. Mogą po nie również sięgnąć osoby prowadzące siedzący tryb życia. Bez względu na przyczyny zawsze jednak należy przestrzegać zasad ich dawkowania. Przekroczenie dobowej maksymalnej ilości substancji czynnych zawartych w wyrobach tego typu nie zwiększa skuteczności ich działania. 

Suplementy na osteoporozę

Poprawie gęstości tkanki kostnej sprzyjają także suplementy na osteoporozę takie jak Osteoblock Forte, Orton Flex czy Colafit, ale i wiele innych. Ich cechą charakterystyczną jest kompleksowe działanie leczniczo-ochronne. Wspomagają one prawidłowe wykorzystanie wapnia i fosforu, wspierają utrzymanie zdrowych kości i zębów, stymulują pracę mięśni, poprawiają elastyczność chrząstek stawowych, zabezpieczają komórki przed stresem oksydacyjnym, jak również pomagają utrzymać tempo procesów wzrostowych na odpowiednim poziomie. 

Każdy suplement dostępny w aptece wyróżnia wyjątkowa formuła, która poza korzystnym działaniem na układ ruchu, również dobrze oddziałuje na inne obszary, np. kostki liofilizowanego kolagenu od Colafit pomagają dodatkowo na odżywienie i uelastycznienie skóry, sprzyjają przy tym redukcji zmarszczek, z kolei Protego Witamina D 2000 wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz bierze udział w procesach podziału komórek. Suplementy na osteoporozę pomagają zapobiec powikłaniom choroby, dzięki czemu korzystnie wpływają na jakość życia ich użytkowników. Ich stosowanie jest łatwe i przyjemne, co wpływa na komfort przebiegu leczenia i profilaktyki. Wystarczy odpowiednią porcję wybranego suplementu popić wodą. W trosce o zdrowie apteka oferuje także zestawy promocyjne zawierające suplementy diety na osteoporozę, jak np. Flexus.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij