Suplementy na wątrobę i trzustkę

(136)
Pokaż filtry Filtruj
z 7

Suplementy na wątrobę

W poniższej kategorii znajdują się suplementy wspierające prawidłowe funkcjonowanie wątroby w stanach, w których wykazuje ona obniżenie wydajności i efektywności pracy, np. po przeciążeniu układu trawiennego nadmierną ilością pokarmu o złej jakości czy toksynami. Dzięki zawartych w suplementach substancjach czynnych roślinnego pochodzenia wyroby takie jak HepaDuo, DOZ Product na wątrobę Forte czy Hepaslimin są bezpieczne dla zdrowia osób dorosłych. Swoją skuteczność zawdzięczają ekstraktom m.in. z liści karczocha, korzenia cykorii, ostryżu długiego czy ostrokrzewu paragwajskiego. Wiele z nich zostało dodatkowo wzbogaconych o niezbędne dla poprawy kondycji narządu składników, w tym cholinę oraz L-asparaginian L-ornityny. Suplement diety na wątrobę z apteki korzystnie wpływa także na komfort pasażu jelitowego oraz łagodzi nieprzyjemne dolegliwości ze strony trzewi towarzyszące niestrawności. Ponadto niektóre charakteryzuje obecność innego rodzaju składników, np. biotyny, kwasu rozmarynowego czy mięty pieprzowej. Dzięki temu nie tylko wspomagają one wątrobę w procesach trawiennych, ale też dobroczynnie wpływają na jej regenerację i inne procesy.

Produkty takie jak Hepaslimin z biotyną, Hepatil, Verdin Complexx pomagają utrzymać ją w zdrowiu, a dodatkowo wyróżniają się właściwościami kontrolującymi metabolizm tłuszczu, wspierając zachowanie prawidłowej masy ciała. Wiele z nich pomaga także w utrzymaniu cholesterolu na optymalnym poziomie. Wśród nich jest np. Sylimarol. Suplementy diety wspomagające wątrobę z apteki dostępne są w wielu formach farmaceutycznych, od wygodnych do połknięcia tabletek i kapsułek doustnych po zioła do zaparzania i krople do bezpośredniego podania. Różnorodność produktów umożliwia dopasowanie odpowiedniego do swoich potrzeb i preferencji suplementu.

Suplementy na trzustkę i wątrobę

Asortyment apteki jest bogaty i zawiera ponad 60 propozycji suplementów wspomagających pracę trzustki i wątroby jednocześnie. Wśród nich znajdują się także wyroby dozwolone dla dzieci. Można je stosować jako uzupełnienie codziennej diety lub w okresie zwiększonego zapotrzebowania narządów na pomoc z zewnątrz. Niektóre z nich, jak Langsteiner, za sprawą obecności olejków eterycznych o leczniczo-pielęgnacyjnym działaniu na układ trawienny pobudzają wydzielanie soków trawiennych, w tym żółci, śliny i soków żołądkowych, co wpływa na przyspieszenie i usprawnienie przyswajania pokarmów, a ponadto wzmaga apetyt. W zależności od potrzeb można je stosować zarówno przed jedzeniem, jak i po nim.

Dostępne są także m.in. Ostropest Plamisty, Esseliv D3, Biovitum Kurkuma i Czarny Pieprz czy też Zielnik DOZ Herbatka na wątrobę. Suplementy na trzustkę i wątrobę mogą stanowić uzupełnienie innych metod leczenia kłopotów trawiennych związanych z tymi narządami, ale ich stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza w trakcie leczenia farmakologicznego.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij