Suplementy na wątrobę i trzustkę

(191) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy na wątrobę i trzustkę 

Wątroba i trzustka pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie. Pierwszy z wymienionych organów odpowiada za wytwarzanie żółci, która ma kluczowe znaczenie w procesie trawienia, a także za detoksykację krwi. Z kolei drugi narząd wykazuje wpływ na regulację poziomu glukozy we krwi, a również na trawienie. Pomoc w funkcjonowaniu tych narządów stanowią różnego rodzaju preparaty, a także środki, m.in. na bazie ziół. Dlaczego warto sięgać po suplementy ziołowe na wątrobę i trzustkę? Jakie z nich wybierać? 

Co na regenerację wątroby i trzustki?

Dobrze działająca wątroba jest jednym z wyznaczników zdrowego organizmu. Z tego względu warto dbać o ten narząd w prawidłowy sposób. Pomocne w tym są odpowiednio dobrane preparaty na wątrobę. Wspomagają one układ pokarmowy przede wszystkim za sprawą ziołowych komponentów. Zawierają one witaminy z grupy B, E, oraz substancje antyoksydacyjne. Skuteczne środki na wątrobę dostępne bez recepty opierają się przede wszystkim na naturalnych składnikach, do których należą: wyciąg z korzenia cykorii, wyciąg z liści ostrokrzewu, zielona herbata, mięta pieprzowa, korzeń z czarnej rzepy, wyciąg z ziela karczocha, ekstrakt z dziurawca, koper włoski, owoc kminu, cholina, ostropest plamisty. 

Leki na wątrobę są dostępne w formie: tabletek, kapsułek, płynnej, proszków do sporządzenia roztworu, herbat ziołowych.

Niektóre z leków na wątrobę wspierają także pracę trzustki. Są one bardzo pomocne, zwłaszcza gdy dochodzi do dysfunkcji tego narządu i niedoborów enzymów trzustkowych. Wówczas leki na trzustkę zastępują działanie tych enzymów oraz pozwalają na przyswojenie składników odżywczych w lepszym stopniu. W składzie preparatów na trzustkę znajduje się pankreatyna o wysokiej aktywności enzymatycznej. Ponadto związek ten korzystnie wpływa na proces trawienia pokarmów przechodzących przez jelito cienkie. Oczywiście w terapii leczenia trzustki są pomocne specjalne herbaty ziołowe na bazie: 

  • pokrzywy zwyczajnej, 

  • glistnika jaskółczego ziela, 

  • wywaru z czarnuszki siewnej,  

  • szałwii, 

  • tymianku, 

  • mniszka lekarskiego, 

  • bylicy piołun.

W polepszeniu funkcjonowania całego organizmu, w tym trzustki, niezbędne jest dostarczanie cennych składników odżywczych wraz z dietą. Oprócz tego warto sięgać po suplementy diety i odżywki, które stanowią uzupełnienie ewentualnych braków witamin czy związków mineralnych w organizmie. 

Jak zregenerować wątrobę?

Skutki chorób wątroby czy niewłaściwej diety sprawiają trudność w ich likwidacji. Jest to jednak możliwe. Przede wszystkim, aby polepszyć funkcjonowanie tego narządu oraz całego organizmu należy zmienić tryb życia. Trzeba zadbać zarówno o odpowiednią dawkę ruchu, jak i zdrowo zbilansowaną dietę. Aktywność fizyczna zwiększa metabolizm, ale również przyczynia się do zmniejszenia skłonności do akumulowania się tłuszczu w wątrobie. By wzmocnić ten efekt, zaleca się połączenie umiarkowanej dawki ruchu ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. W codziennym menu nie może zatem zabraknąć takich produktów, które nie zalegają za długo w przewodzie pokarmowym. Ważny jest również sposób przygotowania posiłków — lepiej gotować je na parze lub w wodzie. 

Jak działają suplementy ziołowe na wątrobę i trzustkę?

Suplementy ziołowe na wątrobę i trzustkę bez recepty wykazują szereg zróżnicowanych działań w zależności od ich wariantu. Jednak wszystkie tego rodzaju preparaty pozytywnie wpływają na stan oraz funkcjonowanie tych narządów. Większość z nich cechuje się także właściwościami przeciwzapalnymi, przez co minimalizują ryzyko rozwoju ewentualnych infekcji wątroby czy trzustki. Ponadto działają bakteriobójczo, żółciopędnie, stymulują wydzielanie soku trzustkowego, a nawet ułatwiają rozkładanie tłuszczy, węglowodanów i tłuszczy. Warto również pamiętać, że stosowanie ziołowych suplementów na wątrobę oraz trzustkę przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij