Na hemoroidy – leki, maści, czopki z apteki

(42) info
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Tabletki na żylaki odbytu

Wśród leków bez recepty znajdują się produkty lecznicze na żylaki i hemoroidy. Dostępne są w wygodnej do stosowania formie tabletek doustnych. Dzięki zawartym w nich substancjom aktywnym, takim jak kwas askorbinowy, hesperydyna, diosmina, oraz ekstraktom roślinnym, w tym z suchego wyciągu ruszczyka kolczastego, wpływają na elastyczność naczyń żylnych i miejscowe mikrokrążenie, także limfatyczne. To powoduje przede wszystkim zwiększenie napięcia ścian arterii, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe i mniej podatne na wysięki i perforacje. W związku z tym zmniejsza się ryzyko pęknięcia żylaka odbytu.

Leki na hemoroidy bez recepty

Leki, takie jak Cylo 3 Fort, Dih Max Comfort czy Diosmina Colfarm Max, miejscowo łagodzą objawy żylaków odbytu, ponieważ działają tonizująco i ochronnie na naczynia krwionośne tej okolicy, obniżają ich przepuszczalność, przez co wzmacniają odporność. Za sprawą właściwości poprawiających sprężystość zmiany wytwórcze stają się mniej dokuczliwe i widoczne. Wskazaniem do stosowania produktów dostępnych w asortymencie apteki, w tym również Venoruton Forte, są nie tylko żylaki odbytu, ale również inne dolegliwości.

Maści, żele, czopki

Wśród wielu propozycji znajdują się leki w wygodnej do stosowania formie maści, żelów i czopków doodbytniczych. Charakteryzują się przede wszystkim właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi i przeciwobrzękowymi, które przyczyniają się do zmniejszenia bólu, świądu i innych nieprzyjemności. Niektóre z nich, jak Posterisan, dodatkowo działają pobudzająco na układ immunologiczny, wspierają naturalną reakcję ochronną na zakażenia. Inne wskazane są do stosowania na podskórne stłuszczenia i krwiaki. Jednym z nich jest Lioton 1000.

Suplementy na hemoroidy

Asortyment apteki jest szeroki. Ogólnodostępne są leki na zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu, a także do stosowania w ramach wsparcia leczenia przewlekłych stanów zapalnych tej okolicy czy w okresach przed- i pooperacyjnych. Istotą działania Proktosedonu czy Procto-Hemolanu jest zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i poprawa napięcia ich ścian. Apteka poleca ponadto leki na żylaki i hemoroidy w formie czopków doodbytniczych. Zawierają one składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu, przez co zapewniają kompleksową kurację. Niektóre z nich zalecane są na żylaki odbytu w ciąży i mogą też być stosowane po porodzie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij