Na hemoroidy – leki, maści, czopki z apteki

(42) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki na hemoroidy

Hemoroidy (guzki krwawnicze) naturalnie znajdują się w odbycie. Niestety, gdy dochodzi do ich rozciągnięcia, a także nadmiernego wypełnienia krwią, której nie mogą samodzielnie się pozbyć, wywołują ból. Żylaki odbytu mogą zatem prowadzić do dyskomfortu oraz pieczenia skóry w okolicach odbytu. Warto zatem wypróbować odpowiednie leki bez recepty, np. czopki doodbytnicze, maści czy kremy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.  

Przyczyny hemoroidów 

Główną przyczyną powiększania się hemoroidów jest wzrost ciśnienia żylnego i zastoju w odbytniczych splotach żylnych. Na schorzenie są narażone przede wszystkim osoby otyłe, mające częste zaparcia, oraz prowadzące siedzący tryb życia. Ponadto ze zwiększonym ryzykiem występowania tej dolegliwości wiąże się nieodpowiednia podaż płynów do organizmu, a także niewłaściwie zbilansowana dieta. Do pojawienia się hemoroidów przyczyniają się również niektóre choroby, np. marskość wątroby czy czynniki genetyczne – ryzyko wzrasta, gdy na schorzenie chorują członkowie rodziny. 

By poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego i zapobiec zaparciom, warto stosować niektóre leki bez recepty na układ pokarmowy

Jak wyleczyć hemoroidy? 

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów środków na hemoroidy. Są nimi, m.in.: 

  • czopki, 

  • maści, 

  • tabletki.  

Czopki na hemoroidy 

Czopki doodbytnicze na hemoroidy składają się z naturalnych składników o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych. Takie leki przyczyniają się do łagodzenia stanów zapalnych, które występują przy chorobie hemoroidalnej. Przede wszystkim dają chorej osobie wyraźną ulgę w dokuczliwym bólu. Czopki na hemoroidy prowadzą do uelastycznienia błony śluzowej wokół odbytu, co ułatwia bezbolesne oddawanie stolca. Co więcej, takie środki wspierają wszelkie procesy gojenia się podrażnień odbytu, a także wykazują pozytywny wpływ na hamowanie krwawienia z tej okolicy ciała.  

Maść na hemoroidy 

Oprócz czopków można również sięgnąć po specjalne maści na hemoroidy. Dzięki regularnemu stosowaniu dochodzi do znacznej poprawy i złagodzenia objawów choroby. Maści na hemoroidy mają działanie znieczulające, ale też przeciwzapalne. Wszystko za sprawą takich składników jak: 

  • wyciąg suchy z kory kasztanowca,  

  • wazelina,  

  • olejek rumiankowy, 

  • tanina. 

Komponenty te w aktywny sposób przyczyniają się do regeneracji błony śluzowej oraz zapewnienia poczucia codziennego komfortu. Należy jednak mieć na uwadze, że stosowanie tego rodzaju preparatów nie zawsze zapewnia stuprocentowe ustąpienie objawów związanych z żylakami odbytu. Jeżeli dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas, bezzwłocznie trzeba udać się na konsultację lekarską w celu dobrania jak najlepszej metody leczenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij