Hemoroidy i żylaki

(71)
Pokaż filtry Filtruj
z 4

Tabletki na żylaki odbytu

Wśród leków bez recepty znajdują się produkty lecznicze na żylaki i hemoroidy. Dostępne są w wygodnej do stosowania formie tabletek doustnych. Dzięki zawartym w nich substancjom aktywnym, takim jak kwas askorbinowy, hesperydyna, diosmina, oraz ekstraktom roślinnym, w tym z suchego wyciągu ruszczyka kolczastego, wpływają na elastyczność naczyń żylnych i miejscowe mikrokrążenie, także limfatyczne. To powoduje przede wszystkim zwiększenie napięcia ścian arterii, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe i mniej podatne na wysięki i perforacje. W związku z tym zmniejsza się ryzyko pęknięcia żylaka odbytu.

Leki, takie jak Cylo 3 Fort, Dih Max Comfort czy Diosmina Colfarm Max, miejscowo łagodzą objawy żylaków odbytu, ponieważ działają tonizująco i ochronnie na naczynia krwionośne tej okolicy, obniżają ich przepuszczalność, przez co wzmacniają odporność. Za sprawą właściwości poprawiających sprężystość zmiany wytwórcze stają się mniej dokuczliwe i widoczne. Wskazaniem do stosowania produktów dostępnych w asortymencie apteki, w tym również Venoruton Forte, są nie tylko żylaki odbytu, ale również inne dolegliwości.

Suplementy na hemoroidy i żylaki mogą być ponadto stosowane jako wsparcie w łagodzeniu uczucie ciężkości nóg, nocnych kurczy, żylaków kończyn dolnych, poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za tzw. pajączki naczyniowe czy obrzęki nóg. Jest to możliwe za sprawą właściwości leków wpływających na sprężystość i szczelność naczyń krwionośnych. Dodatkowo niektóre z nich można stosować pomocniczo przy mikroangiopatii w przebiegu cukrzycy. Regularne zażywanie wybranego preparatu (po wcześniejszej konsultacji lekarskiej) działa kojąco na już istniejące bolące żylaki odbytu, a także wspiera organizm w regeneracji i zabezpiecza przed ich nawrotem.

Maści, żele, czopki

Wśród wielu propozycji znajdują się leki w wygodnej do stosowania formie maści, żelów i czopków doodbytniczych. Charakteryzują się przede wszystkim właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi i przeciwobrzękowymi, które przyczyniają się do zmniejszenia bólu, świądu i innych nieprzyjemności. Niektóre z nich, jak Posterisan, dodatkowo działają pobudzająco na układ immunologiczny, wspierają naturalną reakcję ochronną na zakażenia. Inne wskazane są do stosowania na podskórne stłuszczenia i krwiaki. Jednym z nich jest Lioton 1000.

Asortyment apteki jest szeroki. Ogólnodostępne są leki na zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu, a także do stosowania w ramach wsparcia leczenia przewlekłych stanów zapalnych tej okolicy czy w okresach przed- i pooperacyjnych. Istotą działania Proktosedonu czy Procto-Hemolanu jest zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i poprawa napięcia ich ścian. Apteka poleca ponadto leki na żylaki i hemoroidy w formie czopków doodbytniczych. Zawierają one składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu, przez co zapewniają kompleksową kurację. Niektóre z nich zalecane są na żylaki odbytu w ciąży i mogą też być stosowane po porodzie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij