Leki homeopatyczne

(49) info
Pokaż filtry Filtruj

Granulki, czopki, tabletki homeopatyczne

W poniższej kategorii znajduje się blisko 150 propozycji różnorodnych wyrobów medycznych w postaci granulek, tabletek i roztworów doustnych czy czopków doodbytniczych, których zadaniem jest wsparcie zdolności organizmu w walce z zaistniałymi obciążeniami ustroju. Leki homeopatyczne z apteki charakteryzuje naturalny skład, dzięki czemu są bezpieczne i mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, walczące z różnymi dolegliwościami.


Spośród wielu można wyróżnić m.in. Boiron Oscillococcinum na objawy grypy i przeziębienia oraz leczenia infekcji grypopodobnych, Boiron Coryzalia na katar i zapalenie zatok, a także wspomagająco na stany nieżytu górnych dróg oddechowych o etiologii wirusowej czy alergicznej, lub Boiron Sedafit PC do łagodzenia nadmiernej nerwowości wywołanej stresem dnia codziennego oraz do kłopotów ze snem.

W ofercie znajduje się również bogaty asortyment na innego rodzaju nieprzyjemności, np. związane z napięciem przedmiesiączkowym, objawami niedoborów soli mineralnych, chorobą lokomocyjną i zawrotami głowy czy problemami żołądkowo-jelitowymi. Na tego typu stany apteka poleca m.in. Mastodynon, Lehning Rexorubia, Boiron Camilia czy Heel-Vertigoheel. Dostępne są ponadto leki homeopatyczne bez jednoznacznie określonych wskazań, co umożliwia stosowanie ich przez szeroką grupę użytkowników. Wśród nich jest np. Boiron Arnica.

Apteka posiada ponadto leki homeopatyczne dla dzieci. Wiele z nich zostało stworzonych z myślą o potrzebach tych najmłodszych. Viburcol Compositium na przykład charakteryzuje szerokie spektrum działania w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci związanych m.in. z ząbkowaniem, kolką czy dyskomfortem jelitowym wywołującym wzdęcia i bóle brzucha. Lek homeopatyczny na zatoki czy innego rodzaju dolegliwości wykazuje największą skuteczność działania pod warunkiem jego regularnego i odpowiedniego stosowania. Dawkowanie i sposób podawania oraz inne informacje na temat leku i jego przeznaczenia zawsze zawarte są w ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania produktu. Leczenie homeopatyczne z zastosowaniem proponowanych preparatów z apteki powinno odbywać się po wcześniejszej konsultacji lekarskiej lub farmaceutycznej.

Krople, maść, aerozol, syrop homeopatyczny

Syropy homeopatyczne oraz pozostałe produkty dostępne w tej kategorii wyróżnia naturalny skład. Wiele z nich charakteryzuje prosta, jednoskładnikowa formuła wzbogacona o oczyszczoną wodę lub alkohol etylowy, które pełnią rolę rozpuszczalnika. Inne z kolei tworzą kompleksowy zestaw substancji aktywnych wzajemnie się uzupełniających w celu zapewnienia użytkownikowi jak najlepszych efektów terapeutycznych.

W ofercie apteki znajdują się leki homeopatyczne na dolegliwości takie jak artretyzm, siniaki i stłuczenia, hemoroidy, suchy kaszel, nudności czy nieżyt nosa. Spośród wielu propozycji można wybrać np. Heel-Euphorium S, Drosetux, Proktosanol, Boiron Sedalia, Lehning Urarthone czy Arnigel. Dostępne są ponadto leki homeopatyczne o uniwersalnej formule, dzięki której każdy potrzebujący wsparcia może z nich skorzystać. Aby jednak móc to zrobić, należy zapoznać się ze składem preparatu. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest bowiem nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij